Naslovna strana

Sport

FUDBAL

Borac najprijatnije iznenađenje

U nastavku prvenstva fudbaleri Borca osvojili su još devet bodova i zimu će provesti bezbrižno na sedmom mestu sa 29 bodova. U odnosu na klubove iz pančevačkog područja najbolje su plasirani i najprijatnije su iznenađenje. Pored lepe igre Starčevci postižu i dosta golova, ukupno 34. Četvrta su ekipa po broju postignutih golova, što je u proseku dva gola po utakmici. Pojedinačno, najbolji strelac je Rade Makarun. Nakon analize statističkih podataka NVP (najkorisniji igrač) u ekipi je Milan Radosavljević, a odmah za njim je Saša Jovanović.

Trener Borca Gojko Janićijević je prezadovoljan i tvrdi da je takvo stanje i među fudbalerima. Uprkos finansijskoj krizi uprava je uspela da polusezonu privede kraju.

BORAC - RADNIČKI (BAJMOK) 2:0

U 14. kolu u Starčevo je doputovala ekipa Radničkog iz Bajmoka. Ekipa sa sredine tabele nije predstavljala veliku prepreku Starčevcima, a utakmica je završena rezultatom 2:0. Strelac oba gola bio je Rade Makarun.

POLET (NAKOVO) - BORAC 1:3

Na put u Nakovo Starčevci su krenuli sa namerom da donesu sva tri boda. Polet je poslednji na tabeli sa samo četiri osvojena boda. Na poluvreme se odlazi sa rezultatom 0:2 za Borac, a zatim domaćin smanjuje na 1:2.  U 80. minutu sudija dosuđuje penal za domaćina, ali golman Borca Milićev dokazuje da je među najboljim golmanima i u ovoj ligi. Prvo brani penal, a odmah i drugi put odbijenu loptu. Konačan rezultat postavlja Perovanović - 1:3, a strelci prva dva gola su bili Radosavljević i Bošković.

BORAC - VOJVODINA  (NOVO MILOŠEVO) 4:1

U pretposlednjem kolu u Starčevo je doputovala ekipa Vojvodine iz Novog Miloševa. Bio je to duel novajlija u ligi. Stekao se utisak da su se gosti pomirili sa porazom pre početka utakmice. Lepa utakmica za gledanje rešena je vrlo lako rezultatom 4:1 za Borac, a strelci su bili: Makarun, Saša Jovanović (dva puta) i Radosavljević. Na ovoj mirnoj utakmici zabeležen je i jedan nesportski potez. Fudbaler Borca, Poljak, kod rezultata 3:0 i na sredini terena, reklo bi se bez potrebe, udara glavom gostujućeg igrača, što sudija sankcioniše crvenim kartonom. Na redu je disciplinski sudija, a i uprava kluba bi trebala da sankcioniše ovakvo ponašanje.

KOZARA (B.V.S.) - BORAC 2:1

(Prenosimo izveštaj iz “Dnevnika“)

Stadion Kozare, gledalaca 200, sudija: Babić (Višnjevac). Strelci: B. Bunić u 38. i Karanović u 87. (iz penala) za Kozaru, a Jovanović u 81. minutu za Borac. Žuti kartoni: Sokola, Panić, Protić (Kozara), a Kolak, Perovanović, Deheljan i Milićević (Borac). Crveni kartoni: D. Kitanović (Kozara), Brajović (Borac).

KOZARA: Oljača 8, Rošajac 8 (Sokola 8), Panić 8 (Labus 7), Bjelanović 8 (Lakić 8), D. Kitanović, Trivunčević 7, Protić 8, Karanović 9, V. Kitanović 8, I. Rodić 8, B. Bunić 9.

BORAC: Milićev 7, Jovanović 7, Đokić 7 (Bošković 7), Dehaljah 7, Kolak 7, Radosavljević 7, Nikolić 7, Brajović, Ćirković 7 (Perovanović 7), Arsenijević 8, Makarun 8.

Domaći fudbaleri na oproštaju od svojih navijača zabeležili su minimalnu pobedu od 2:1 i to pogotkom s' penala tri minuta pred kraj meča. Domaćin je imao inicijativu u prvom delu igre i u 37. minutu poveo sa 1:0. Bunić je oštro šutirao sa preko 20 metara, a lopta je po svemu sudeći okrznula nekog od gostujućih igrača i prevarila golmana gostiju. Gosti iz Starčeva izjednačili su posle brze akcije golom Jovanovića, koji je lobovao istrčalog golmana domaćina. Da gosti ne odnesu kući veliki bod pobrinuo se Zoran Karanović. On je oboren u kaznenom prostoru Borca i sudija je pokazao na belu tačku. Isti igrač je bio siguran realizator. Vredno je istaći da su oba protivnika igrala sa igračem manje, zbog crvenih kartona.

Na redu je dvomesečna pauza. Kad počne prelazni rok očekuje se velika ponuda igrača iz okoline pa će uprava i stručni štab imati puno posla. O eventualnim promenama obavesićemo u sledećim brojevima SN.

Uspeh Milutinovića i Lugića

Završni turnir Premijer lige u karateu koji se odigrao u Čačku održan je 21. novembra. Karate klub Dinamo iz Pančeva osvojio je treće mesto i bronzanu medalju. Veliki doprinos ovom uspehu dali su dva Starčevca: Dalibor Milutinović i Nemanja Lugić, koji je kao najmlađi karatista ekipe Dinama debitovao na ovom takmičenju, a na opšte iznenađenje u odlučujućem meču izvukao nerešen rezultat sa Dejanom Umičevićem koji je kapiten reprenzetacije Srbije. U ekipnom takmičenju je učestvovalo osam najjačih karate klubova u Srbiji.

ODBOJKA

Borac toplo-hladno

Odbojkaši Borca su nakon početnih pobeda nastavili takmičenje u Prvoj ligi Srbije sa velikim oscilacijama u formi.

Borac je u trećem kolu gostovao u Jagodini i izgubio sa 3:2, što je bio i prvi poraz našeg tima u ovoj sezoni. Bila je to izuzetno neizvesna utakmica, sa puno preokreta, a Borac je čak u petom setu imao i tri meč lopte, ali su Jagodinci bili smireniji i zasluženo uzeli dva boda.

U četvrtom kolu odbojkaši su dočekali ekipu Jedinstva iz Stare Pazove i pobedili posle velike borbe sa 3:1. Sledećeg vikenda Starčevci su gostovali u Novom Sadu ekipi NS AS. Borac je slavio sa 3:1, ipak lakše nego što se očekivalo i što to rezutat govori. Nakon lako izgubljenog prvog seta, gosti su se trgli i prilično lagano dobili naredna tri seta za još jednu veoma važnu pobedu.

U naredna dva meča dolazi do velikog pada u formi odbojkaša Borca. Prvo je u Hali Strelište, u derbiju kola Železničar iz Beograda pobedio Starčevce sa 3:1, i preuzeo prvo mesto na tabeli i to od našeg tima. Nakon toga sledi gostovanje u Ivanjici, ekipi Puteva i još jedan poraz, opet sa 3:1. To je bila i najlošija partija odbojkaša od početka sezone i  zasluženi poraz. To je i pad na četvrto mesto prvenstvene tabele.

U osmom kolu Borac će gostovati ekipi GIK Banat u Kleku, a nakon toga u subotu 5. decembra Starčevci u još jednom derbiju dočekuju ekipu Niša koja je trenutno druga na tabeli i sigurno se očekuje sjajan meč.

Rezultati nisu najbolji

Krajem septembra počelo je prvenstvo Srbije mlađih kategorija, gde su naši košarkaši i pioniri i kadeti, upali u grupe “A“. U subotu 26. septembra mlađi pioniri, 98. i 99. godište, igrali su prvu utakmicu u Kovinu, gde su gostovali ekipi Basket Ko i u kojoj su, posle izuzetno požrtvovane igre, pobedili rezultatom 49:22. Najbolji igrači utakmice bili su iz naše ekipe: Turina Nikola sa 16 poena i 10 asistencija i Stoiljković Dimitrije sa 20 postignutih poena. Sledeće kolo pioniri su igrali takođe u gostima: išli su u Kikindu i tamo izgubili od istoimene ekipe sa 21 poenom razlike, 58:37. Narednog vikenda u Starčevo je došla ekipa Zrenjaninac iz Zrenjanina i nakon završene utakmice slavila je rezultatom 52:40.  Dana 25. oktobra pioniri Borca su gostovali u Pančevu i savladali ekipu Kris-Krosa ubedljivim rezultatom 66:25. Narednog vikenda su Starčevci ponovo gostovali u Pančevu, ali ovog puta je protivnik bio favorizovani Tamiš, ali to nije sprečilo naše mališane sa pobede i ovog puta sa 11 koševa razlike. Dana 8. novembra u Starčevu je odigran komšijski derbi s ekipom Mladosti iz Omoljice. Tokom cele utakmice rezultat je bio izjadnačen, što pokazuje i rezultat na poluvremenu - 26:26, da bi pred sam kraj utakmice suđenje išlo u korist Omoljčana i oni odlaze kući kao pobednici, rezultatom 55:42. Sledećeg vikenda, starčevački mališani odlaze u Zrenjanin gde odigravaju jednu od najlepših utakmica u sezoni i gde, posle velike požrtvovanosti, ipak nisu mogli da pobede drugoplasiranu ekipu Uno Grande.

Kadeti su 29. septembra gostovali ekipi Tamiša i ubedljivo izgubili rezultatom 102:15. Sledećeg vikenda je u Starčevu odigrana utakmica između  Borca i ekipe Basket In iz Smedereva. Rezultat je glasio 29:104.  U ove dve utakmice istakao se igrač Borca Jakšić Srđan. U narednom kolu naši kadeti su išli u goste ekipi Proletera u Zrenjanin i izgubili su rezultatom 130:34. Dana 18. oktobra u Starčevo je  došla ekipa Radničkog iz Kovina i taman kad se mislilo da Borac može doći do svoje prve pobede u grupi, usled katastrofalnog suđenja, gosti u četvrtoj četvrtini dolaze do nedostižne prednosti i pobeđuju rezultatom 79:57. Dana 30. oktobra Borac je gostovao u Vršcu lideru na tabeli  ekipi Hemofarma. Rezulat ove utakmice je bio 136:21. Narednog vikenda Starčevci gube kod kuće od ekipe Tamiša sa 120:21.