Arhiva

Starčevo na Internetu

Kontakt

Sportski rezultati naših klubova

Fudbaleri Borca u nedelju 11. oktobra odigrali su gradsko/opštinski derbi. Na stadionu u Starčevu, pred oko 500 gledalaca i tmurnom i na momente kišovitom vremenu dočekali su pančevački Dinamo. U lokalnom derbiju nije bio važan samo rezultat, već je pobeda predstavfljala i stvar prestiža. Starčevci su od samog starta krenuli silovito i sa motivom, pa su sredinom prvog poluvremena i poveli udarcem Arsenijevića sa dvadesetak metara. Klizava lopta prevarila je golmana gostiju i završila u mreži za 1:0 što je bio i rezultat prvog poluvremena. Na 2:0 povisio je Perovanović nakon dodavnja odličnog Makaruna, a gosti su u nastavku nakon gužve u šesnaestercu Starčevaca smanjili na 2:1. Pred kraj utakmice, nakon silovitog prodora, loptu je u gol Pančevaca zakucao Arsenijević, postigavši svoj drugi, a za Borac treći pogodak, za konačnih 3:1 za Borac.

Borac sada ima isti broj bodova kao i Dinamo – 16, i ova dva kluba dele 7. i osmo mesto na tabeli Vojvođanske lige istok. U nedelju Borac gostuje Bački u Pačiru, a potom u sredu 21. oktobra na svom terenu u još jednom derbiju. dočekuje trećeplasirani zrenjaninski Radnički.

Takmičenje u Prvoj ligi Srbije počeli su i odbojkaši Borca. U prvom meču Starčevci su kao gosti sdavladali velokogradiški VGSK sa 3:0 (21:25, 19:25 i 15:25). Starčevci su nakon prvog kola na prvom mestu a u narednom kolu u Hali sportova na Strelištu dočekuju tim Bavaništa.