Arhiva

Starčevo na Internetu

Kontakt

Razmontiran ”Parni valjak”

U maju je starčevački južnobanatski prvoligaš dva puta gostovao i došao kući “prazne kese“, u dve utakmice u Starčevu osvojeno svih šest bodova. U direktnom duelu sa Partizanom iz Gaja došlo je i do promene na vrhu tabele: Borac je nakon 11 odigranih kola zauzeo lidersku poziciju na tabeli.

Budućnost (B. B.) - Borac 2:1

Dvadesettreće kolo igrano je 3. maja, a Starčevci su u komšijskom derbiju odmerili snage sa ekipom Budućnosti iz Banatskog Brestovca. Niko od Stračevaca nije ni pomislio da Borac ovu utakmicu neće pobediti, ali to se desilo. Već u 4. minutu, domaćin je poveo sa 1:0 što je i rezultat prvog poluvremena. Odmah po nastavku utakmice Komnenović izjednačuje na 1:1, a zatim sledi opsada gola Brestovčana. Domaći golman Stefanović uspeva nekako da sačuva gol, u čemu mu je najviše pomogao Kolak koji je dva puta izbacio loptu iz praznog gola. Nakon silnih promašaja sledi kazna u 62. minutu i 2:1, što se ispostavilo da je i konačni rezultat. Sudija ovog meča ipak nije dorastao ovakvoj utakmici pa je, da bi zadržao kontrolu nad igrom, podelio domaćinu šest žutih, a gostina četiri žuta i jedan crveni karton.

Borac - Tempo 3:2

Dvadesetčetvrto kolo igrano je 10. maja,  Stračevci su bili domaćin Tempu iz Sefkerina, ekipi koja u proteklih osam prolećnih kola nije poražena. Međutim, fudbaleri Borca su bili vrlo nadahnuti i puno nadmoćniji pa su prvo poluvreme završili sa 3:0. U drugom poluremenu trener Starčevaca Gojko Janićijević uvodi u igru mlade igrače, što je moglo i da se osveti jer gosti uspevaju da smanje rezultat na 3:2. Srelci za Borac bili su: Komnenović, Bošković i Živković.

Radnički (Baranda) - Borac 2:0

Još jedno teško gostovanje za Starčevce ovaj put u Barandi. Baranđani, nakon posrtanja, ušli su u seriju dobrih igara i pobeda, a uzeli su meru i Borcu kome ništa nije išlo “od noge“. Domaćin je do 90. minuta vodio sa 1:0, a u poslednjem  minutu potvrđuje pobedu golom sa više od polovine terena.

Borac - Partizan 3:1

Dana 24. maja u Starčevu se igrao veliki derbi između prve i druge ekipe na tabeli, Partizana iz Gaja i Borca. Ulog je bila liderska pozicija. Na stadionu Borca spektakl: na tribinama oko 700 gledalaca, atmosfera do sada neviđena, a Borac kreće vrlo žestoko i teraju goste da već u 8. minutu daju sami sebi gol (autogol), 1:0 za Borac. Nakon velikog pritiska u 15. minutu Arsenijević povećava vođstvo na 2:0, a u 70. minutu opet nakon velikog pritiska Stačevaca Gajčani opet ubacuju loptu u svoju mrežu - 3:0. Kada su svi očekivali kraj utakmice Tajdić postiže utešni gol za konačnih 3:1. Fudbaleri Borca promašili su 5-6 stopostontnih šansi, no ipak opravdan je epitet derbija, a veliki broj geledalaca uživao je u lepoj utakmici , pre svega u igri Borca. Najzanimljiviji detalj na utakmici bio je duel između najboljeg strelca lige Bojana Tajdića iz Partizana i štopera Borca Igora Arsenijevića. Popularni Limun bio je bolji tokom cele utakice, uspeo je i da postigne i gol, dok je rasni golgeter u 90. minutu uspeo da se upiše u listu strelaca i na ovoj utakmici. Ova dva igrača imaju neraščišćene sportske “dugove“ od ranije, no ipak sada se igra samo fudbal. Za Borac su igrali: G. Filipović 7.5, S. Jovanović 8, Bošković 7.5, Deheljan 8, Banzić 8, Đokić 8, Nikolić 7.5, Arsenijević 9, Komnenović 7.5, Perovanović 8, D. Jovanović 7.5, u igru su usli i: Simanić 8, Živković 7.5, Splajt 7.5. Najbolji igrač utakmice bio je Igor Arsenijević. Sa ova tri boda Starčevci su preuzeli lidersku poziciju na tabeli koju je Partizan čuvao od jesenas.

I omladinci Borca, pod vođstvom trenera Milana Matića, postižu pobede i zauzimaju treće mesto na tabeli sa 55 osvojenih bodova i gol razlikom 73:27 (+46).

Do kraja prvenstva Borac dva puta gostuje: u Velikom Središtu i Izbištu, a kući dočekuje slogu iz B.N.S. i u poslednjem kolu opet veliki derbi u Starčevu: dolazi Mladost iz Omoljice i ova utakmica će možda odlučiti i ko će biti šampion.