ARHIVA

STARČEVO NA INTERNETU

KONTAKT: [email protected]

Pokušaj linča u Opovu

U nastavku prvenstva Prve JBF lige Borac je u dva “komšijska derbija“ odneo je sve bodove. U Opovu prekid, a opuštanje kaznio tim iz Alibunara, odnevši iz Starčeva sva tri boda.

Budućnost (B.B.) - Borac 1:2

Pogled kroz mrežu

Prvi ‘komšijski derbi‘ imao je i epitet  derbija kola, jer su se sastale treća i četvrta ekipa na tabeli. Epitet je opravdan a veliki broj gledalaca uživao je u izvanrednoj igri obe ekipe. Domaćin je prvi došao u vođstvo u 35. minutu, a u 43. - na izvanredno dodavanje Jovanovića, Lukić šutira iz prve i izjednačuje rezultat.

U drugom poluvremenu Borac ima terensku inicijativu koju u 65. minutu golom kruniše lucidni napadač Borca Komnenović, za konačan rezultat 2:1 za Starčevce. Izvanredna utakmica na kojoj nije bilo kartona, a za Borac su igrali: Milićev, Đokić, I. Arsenijević, Deheljan, Matijašević, G. Janićijević, Nikolić, Jovanović, Komnenović, Stefanović i Lukić. U igru su ušli i Gorunović, N. Janićijević i S. Filipović. Jedinu mrlju na ovoj utakmici ostavila je povreda kolena Stefanovića u 17.  minutu zbog neopreznog starta domaćeg odbranbenog igrača. Ova povreda ce Stefanovića na duži period odvojiti od fudbala.

I omladinci su zabeležili pobedu u Brestovcu identičnim rezultatom - 1:2, a golove za Borac su postigli Đorđević i Živković.

Borac - Mladost  3:2

I u drugom komšijskom derbiju u Starčevu Borac je slavio, mada ne tako blistavo kao u Brestovcu ali je ipak pobedio komšije iz Vojlovice.

Na ovoj utakmici briljirao je Igor Arsenijević postigavši het-trik. Prvi gol za Borac, Arsenijević šutira direktno iz kornera i uz pomoć golmana Kužeta postiže pogodak 1:0. To je bio rezultat prvog poluvremena a u drugom dominiraju gosti i okreću rezultat u njihovu korist 1:2. Utakmica se bližila kraju a Borac nije mogao da postigne gol, sve do 81. minuta kada na scenu stupa ponovo Arsenijević, iz prekida sa oko dvedeset metara, šutira pored živog zida tako jako da golman nije mogao ozbiljnije da  reaguje - i to je 2:2.  Osokoljen ovim golom popularni “Limun“ se odvažio i u 83. minutu hvata volej, ponovo sa dvedesetak metara i “paja“ rašlje golmana Mladosti Kužeta za 3:2, što je i konačan rezultat ove utakmice.

Omladinci Borca su izgubili od vršnjaka iz Vojlovice rezultatom 2:3.

Omladinac - Borac  (prekid)

Na gostovanju u Opovu fudbaleri Borca su bukvalno dobili batine. Utakmica se igrala do 62. minuta a rezultat je bio 0:0, mada je gol domaćina “visio“ i samo se čekalo da Borac postigne pogodak, nije se dočekao.

U 62. minutu glavni sudija Medaković iz Pančeva (po zanimanju pomoćnik javnog tužioca) pokazuje golmanu Omladinca crveni karton zbog namernog udaranja igrača Borca Jovanovića, nakon čega nastaje opšti haos: svi igrači se međusobno tuku, tu se “pridružuju“ obe klupe a zatim ulazi i publika. Epilog je intervencija policije i prekid utakmice. Nakon toga, policija privodi celu ekspediciju iz Starčeva u stanicu. Na putu, ratoborni Opavčani kamenuju kombi u kome su igrači Borca i jedan policajac. Posle sat vremena čekanja u policiji uzimaju se izjave i gosti puštaju kući. Ovako ponašanje policije vaš izvestilac nije doživeo, očigledno je da se u Opovu nije dogodio “5. oktobar“. Sada je na potezu disciplinski sudija, a Borcu ostaje da se brani svim sredstvima, jer na osnovu izjave policije (koja se ne slaže sa izjavama službenih lica utakmice) za prekid su krivi navijači iz Starčeva kojih je, pored uprave kluba,  bilo još - šestoro.

Borac – Budućnost (Alibunar) 1:3

U 21.kolu (šesto prolećno) u Starčevu je gostovala ekipa Budućnosti iz Alibunara. U redovima Borca ništa nije štimalo bilo je pojedinih pokušaja, ali sve je to bilo slabo za dobru ekipu iz Alibunara koja je odnela bodove iz Starčeva, rezultatom 1:3.

Za lošu igru Borca delom su krivi događaji iz Opova, a dobrim delom i sudija iz Omoljice koji nije dosudio dva čista penala (igranje rukom) za Borac, uz opravdanje da teško svira penale!? Jedini gol za Borac postigao je Mihajlo Simanić, u 32. minutu igre.

A kod Omladinaca nešto ‘škripi‘ i u ovoj utakmici su poraženi sa 1:2. Gol za Borac postigao je Živković, što nije bilo dovoljno za pobedu.

Na kraju ako bi se gledao pojedinačni učinak igrača, epitet “najbolji“ pripada izvanrednom štoperu Bojanu Deheljanu. Deheljan igra u izvenrednoj formi i pored njega nema prolaska za nijednog napadača u ovoj ligi.