ARHIVA

STARČEVO NA INTERNETU

KONTAKT: smzstarcevo@yahoo.com

Prva pobeda "Borca"

Posle dva neugodna gostovanja bivšim finalistima prošlogodišnje Super lige (C. Zvezda, Radnički Kragujevac) i poraz na oba gostovanja od 3:0, usledio je i premijerni meč pred domaćom publikom i to 13. novembra.

Dvorana: SC “Strelište“. Gledalaca: 200. Sudije: Gordan Vilimanović (Kraljevo) i Goran Gradinski (Beograd). Trajanje meča: 123 minuta.

Borac Petrohemija: Farkaš 2, Knežević, Simijonović, Stevović, Dangubić 9, Tomić 17, Spasojević 17, Kovačević (libero), Milošević 4, Janjušević 5, Krljić 4, Poznić 17.  Trener: Dragan Kobiljski.
Mladi radnik: Vujović 9, Filipaš 6, Karišik 11, Šatora, Petrović, Stevanović 7, Spasojević 14, Vasić 20, Peković (libero), Jevtić, Ivanković 13, Mojsilović.  Trener: Dragan Bonić.

Prva pobeda OK-a Borac Petrohemija u premijernom meču V kola Wiener Stadtiche lige protiv ekipe Mladi radnik iz Požarevca:  3:2, po setovima (23:25, 25:23, 25:23, 22:25, 16:14). U hali Strelište malobrojna publika mogla je da vidi odličan meč i triler završnicu u kojoj je naš tim imao više sreće i želje za pobedom.

Borac je počeo utakmicu u grču i pod pritiskom da se mora dobiti i da se seriji loših rezultata stane na kraj. Gosti su stigli rasterećeni u Pančevo sa pet  bodova prednosti i lakše su “otvorili“ utakmicu. Posle gubitka prvog seta, mnogo bolja igra u drugom i trećem  setu, koji Borac osvaja, i kada se činilo da je protivnik ostao bez volje, naši igrači serijom grešaka vraćaju tim iz Požarevca u igru i gube četvrti set.
 Peti set je bio prava poslastica za one koji ne navijaju ni za jedan klub, ali za sve ostale prava drama, koju samo odbojka može da priredi. Dobar početak i “egal“ utakmica do 8:8, kada su gosti nakon boljeg servisa bivšeg člana Borca, Karišika, napravili, činilo se nedostižnu razliku i stigli do 13:11. Ali, tada na servis staje pridošlica i bivši reprezentativac SCG, Anđelki Dangubić, koji odličnim servisima poravnava rezultat i uz odličnu timsku igru i požrtvovanje Borac Petrohemija stiže do 16:14 i prve pobede .
 Naš tim dobio je mnogo ovom pobedom, pri tome se ne misli na bodove već na povratak Rada Spasojevića (povreda skočnog zgloba), koji u tandemu sa Miloševićem (koji je je dobro odradio svoj deo posla), može da predstavlja odličan par primača koji, kada jednom ne ide, uvek je tu drugi da ga zameni, a samim tim i trener Kobiljski ima veći broj igrača na koje može da se osloni. Polako se i Dangubić vraća u nekadašnju formu, Poznić standardno odličan kao i kapiten Tomić. Svoj veliki doprinos pobedi dali su i libero Kovačević, srednji blokeri Krljić i Knežević, mladi tehničar Janjušević kao i rezervista Farkaš. U igru nisu ulazili Simijonović i Stevović zbog povreda.

Naredna utakmica je odigrana u subotu 22. novembra protiv večitog rivala ekipe OK Smederevo, koja je uvek bila “više od igre“. Da li će naš tim kao i mnogo puta do sada iznenaditi domaćina, koji je u vrhu tabele i pokazuje mnogo bolju igru u dosadašnjem delu prvenstva, ostaje da se vidi u subotu u blizini zidina Despot-Brankovićeve tvrđave.

Naša druga ekipa koja se takmici u okviru I Vojvodanske lige gripa "Jug" nalazi se na 8. mestu na tabeli sa skorom od 1 pobede i 3 poraza. U poslednjem kolu u Starcevu pretrpeli su poraz od ekipe OK "Kikinda" od 1:3 (26:24,22:25,12:25,18:25). Naredno kolo igraju u nedelju 23.11.2008.god. u Sremskim Karlovcima protiv ekipe OK "Stražilovo".

Odbojkaški Klub Borac, obaveštava prijatelje i simpatizere Kluba da sve informacije o utakmicama, timu, praćenje trenutnog razultata na utakmicama i još mnogo zanimljivosti mogu dobiti na novoj internet stranici Kluba: www.okborac.org