Arhiva

Starčevo na Internetu

Kontakt

Borac slab u mini-ligi

Odbojkaši Borca su u prva četiri kola mini lige ostvarili učinak od samo jedne pobede i tri poraza i time sveli na teoriju šanse za plasman u baraž za popunu Super lige. Jedan od glavnih razloga za ovaj nešto slabiji rezultat je povreda kapitena i ponajboljeg igrača Darka Tomića koji je propustio sve utakmice mini-lige.

U prvom kolu Borac je gostovao u Staroj Pazovi ekipi Jedinstva i izgubio posle velike borbe sa 3:1 (21:25, 25:19, 25:21, 25:17). Nakon neizvesne igre u prvom setu i vođstva od 1:0, Starčevci su nastavili odlično i u drugom, vodili čak sa 16:11, ali ipak mnogo iskusnija domaća ekipa uspeva da okrene rezultat, dobije drugi set i nakon toga lako privede utakmicu kraju.

Naredne nedelje odbojkaši su ponovo gostovali, ovoga puta u Nišu i izgubili sa 3:0 (25:23, 25:21, 25:19). Iako to krajnji rezultat to ne pokazuje, meč je bio veoma neizvestan, ali je Starčevcima ponovo pred kraj setova padala koncetracija i Nišlije su to znale da iskoriste. U trećem kolu Borac je ugostio novog superligaša ekipu Železničara i odigrao možda najlošiju utakmicu ove sezone. Gosti su slavili sa lakih 3:0 (25:17, 25:14, 25:23). Kao što i rezultati po setovima pokazuju, Borac je ozbiljniji otpor pružio samo u trećem setu ali i to je bilo premalo za sjajnu ekipu iz Beograda. U četvrtom kolu i prva pobeda Starčevaca u mini ligi ove sezone. Poražena je ekipa Jedinstva iz Stare Pazove sa 3:2 (15:25, 25:20, 17:25, 25:17, 15:9) posle skoro dva sata sjajne odbojke. Praktično,  u svakom setu je viđena ista slika samo što su se uloge menjale. U prvom i trećem setu gosti su bili bolji, ali je Borac uspevao da se vraca i na kraju slavi u petom setu 15:9. U preostala dva kola do kraja prvenstva Borac prvo dočekuje ekipu Niša, a zatim u poslednjem kolu gostuju Železničaru.

Ipak, kako god da se završi ova sezona, svi simpatizeri Odbojkaškog kluba Borac treba da budu zadovoljni onim što su igrači i trener Pavlović postigli ove godine. Ispunili su cilj ulaskom u prve četiri ekipe uprkos mnogim povredama koje su ih zadesile tokom prvenstva i uprkos minimalnoj podršci upravi kluba, moralnoj i finansiskoj.