Arhiva

Starčevo na Internetu

Kontakt

Pobeda i poraz

Odbojkaši Borca su nakon mini zimske pauze nastavili takmičenje u Prvoj ligi Srbije sa polovičnim uspehom: pobeda kod kuće protiv Jagodine 3:1, i poraz maksimalnim rezultatom na gostovanju u Staroj Pazovi.

Prvo je u 12. kolu Borac ugostio ekipu Jagodine i slavio manje-više laku pobedu od 3:1 (17:25, 25:20, 25:21, 25:20). Prvi set je bio izjednačen sve do rezultata 17:18, a tada gosti prave seriju od sedam poena i dolaze do prvog seta 25:17. Naredna tri dela igre kao preslikana, Starčevci na samom početku dolaze do prednosti i to održavaju do kraja setova za 3:1 i nova tri boda u borbi za vrh.

U 13. kolu naši odbojkaši su gostovali u Staroj Pazovi ekipi Jedinstva i izgubili utakmicu sa 3:0 (25:20, 25:20, 30:28). Domaći su samo prvi set dobili bez problema, jer su napravili osetnu prednost već na početku i lako poveli 25:20. U drugom setu Borac je zaigrao mnogo bolje i došao do velike prednosti od 16:11, ali onda ponovo veliki pad u igri i Jedinstvo duplira prednost, ponovo 25:20. U trećem setu je viđena i najveća borba. Starčevci su ponovo imali nekoliko poena prednosti ali u triler završnici domaćin je imao više snage i koncentracije i zasluženo slavio 30:28, za konačnih 3:0, što ih je dovelo na treće mesto i samo bod zaostatka za drugoplasiranom ekipom Borca. Treba napomenuti da je Borac na ovom meču igrao dosta oslabljen jer se na samom početku povredio srednji bloker Milosavljević i to je, uz neke sumnjive odluke sudija, u dobroj meri uticalo na konačan ishod meča.

U poslednjem kolu u subotu 23. januara Borac je kod kuće pobedio ekipu Novi Sad DDOR sa 3:0. Nakon toga Starčevci gostuju trenutno prvoplasiranom na tabeli ekipi Železničara i na tom meču će se videti da li Borac ove sezone može nešto više u borbi za gornji deo tabele.