Arhiva

Starčevo na Internetu

Kontakt

Odbojkaši ponovo u vrhu

Odbojkaši Borca su uspeli, posle tri vezana poraza, da se probude i sa dve pobede kod kuće da se vrate u sam vrh i u borbu za povratak u Super ligu.

Prvo je u 9. kolu u Hali sportova gostovala ekipa Niša. Borac je slavio u tom meču sa 3:0 (25:23, 26:24, 25:23). Kao što to rezultati po setovima govore, bila je to veoma interesantna i neizvesna utakmica u kojoj je svaki set rešavan u samom finišu. Prvi set je mnogo bolje počela ekipa Niša, imala i četiri poena prednosti, ali ipak domaći uspevaju to da stignu sredinom seta i u neizvesnoj završnici ipak slave sa 25:23. Drugi deo igre je ipak bio najneizvesniji. Tokom celog seta ni jedna ekipa nije imala više od dva poena prednosti, a na kraju Borac prvo nije iskoristio dve set lopte, ali ipak jeste treću za 26:24. Treši set ponovo ista slika, izjednačena borba do samog kraja i opet Starčevci smireniji u završnici za 25:23 i maksimalnu pobedu nad, u tom trenutku, drugoplasiranom ekipom na tabeli.

U narednom 10. kolu, ujedno i prvom meču drugog dela sezone, Borac je dočekao tim VGSK iz Velikog Gradišta koji je ove sezone u velikim problemima i ubedljivo je poslednji na tabeli bez ijednog boda. Naravno domaći su slavili prilično laganu pobedu 3:0 (25:20, 25:20, 25:12). Nešto veći otpor gosti su pružili samo u drugom setu kada su imali prednost od 20:18, ali ipak ni to im nije bilo dovoljno jer Borac sa sedam vezanih poena dolazi do 25:20. Treći set je bilo rutinsko odrađivanje posla i ubedljivih 25:12.

Dana 17. decembra, u poslednjem kolu pred mini zimsku pauzu, odbojkaši Borca pobedili su u lokalnom derbiju ekipu Bavanipta u Bavaništu i pobedom su došli do drugog mesta na tabeli. Prvenstvo se nastavlja sredinom januara i Borac će prvo ugostiti trenutno drugog na tabeli, ekipu Jagodine.