Arhiva

Starčevo na Internetu

Kontakt

Počelo pobedama

Odbojkaši Borca započeli su 10. oktobra takmičenje u Prvoj ligi Srbije i već u startu su istakli kandidaturu za najviši plasman.

U prvom kolu Borac je gostovao u Velikom Gradištu i pobedio domaći VGSK, lakše nego što se očekivalo, sa 3:0 (25:20, 25:19, 25:15). Starčevci ni jednog trenutka nisu dozvolili domaćinu da se razigra i sigurnom igrom u sva tri seta došli su do veoma važne pobede na startu prvenstva.

U drugom kolu u subotu 17. oktobra Borac je u Hali sportova, pred kamerama TV Pančevo, dočekao lokalnog rivala Bavanište i pobedio sa 3:0 (25:19, 25:19, 25:21). Naši odbojkaši su već na startu meča pokazali da će se samo oni pitati za krajnji ishod. Poveli su sa 11:2, pa zatim 21:12 i na kraju ipak malo opuštanje 25:19. U drugom setu gosti su malo popravili svoju igru, bilo je nekoliko veoma dugih i lepih poena, ali Borac sredinom seta pravi 3-4 poena prednosti i rutinski završava set, ponovo 25:19. Poslednji treći set je bio i najneizvesniji. Bavaništanci su bili u konstantnom vođstvu, najvećem sredinom seta 14:10, Borac uspeva da stigne 17:17, da bi na kraju kod vođstva gostiju 21:20 Starčevci napravili seriju 5:0 i došli do nova tri boda, 25:21.

U sledećem kolu 24. oktobra odbojkaši gostuju novom prvoligašu Jagodini, ekipi koja je na startu zabeležila pobedu i poraz i koja u ovoj sezoni gaji visoke ambicije. Nakon toga u subotu, 31. oktobra, Borac dočekuje u Hali sportova ekipu Jedinstva iz Stare Pazove.

Odbojkaški klub Borac poziva sve ljubitelje odbojke i sporta uopšte da ove sezone dođu u Halu sportova i podrže ovu novu i mladu ekipu u novom pohodu na ulazak u Super ligu.