STARČEVO NA INTERNETU

KONTAKT: [email protected]

Odbojkaši na prvom mestu

Ljubitelji igre preko mreže mogli su tokom čitavog oktobra da prisustvuju odbojkaškim mečevima i uživaju u igri starčevačkog Borca.

Mečevima sedmog kola nastavljena je trka za bodove u Prvoj ligi za odbojkaše. Borac je u derbiju kola bio bolji od Smedereva i pobedio ga je s 3:2, po setovima: 25:22, 25:18, 18:25, 18:25 i 15:7. Meč je krasila rezultatska neizvesnost do samog kraja. Malobrojna publika u Hali sportova na Strelištu mogla je da oseti svu draž koju nosi odbojka. Iako su domaći vodili i imali sigurnu prednost, gostujući odbojkaši nisu se predavali, koristili su sve greške i pad koncentracije rivala, pa su utakmicu učinili rezultatski neizvesnom i uzbudljivom. Četvrti set je najbolji je dokaz za to. Posle sigurnog vođstva od 2:0, odbojkaši Borca dozvolili su Smederevcima da potpuno preuzmu kontrolu igre i izjednače na 2:2, ali kada je bilo najvažnije, Starčevci su pokazali zbog čega su lideri na tabeli. U petom setu prosto su oduvali rivala s terena, osvojili nova dva boda i tako se “odlepili” od Bavaništanaca, koji su kiksnuli u Kleku.

Inače, odbojkaši Borca nisu pokazali samo ligaške kvalitete, već su se plasirali među osam najboljih timova u Kupu Srbije, pobedivši  u Hali sportova subotički Spartak s 3:1.