STARČEVO NA INTERNETU

KONTAKT: smzstarcevo@yahoo.com

Skupština OK Borac

Radno predsedništvo Skupštine

U sali MZ Starčevo, održana skupština Kluba na kojoj je izabrano novo rukovodstvo Kluba i postavljeni novi ciljevi za naredni period. Na mesto Predsednika Kluba većinom prisutnih, na sam zahtev predsednika da se glasa o njegovom poverenju, produžen je mandat dosadašnjem Predsedniku Radomiru Tucakovu.

U novi Upravni odbor na predlog Predsednika ušli su:

Knežević Slavica, Radimir Tucakov, Dimković Zoran, Stojković Bora, Jovanović Srba, Ašanin Zoran, Matijašević Mića, Kojić Boža, Jović Svetlan, predstavnik lokalne samouprave, predstavnik gradske uprave.

Ostali izvršni organi Kluba biće konsituisani na I sednici UO.

13.12.2008.god.

Ribnica – Borac Petrohemija 3:0 (25:23, 25:21, 31:29)

Detalj sa prvenstvene utakmice

Hala sportova u Kraljevu. Gledalaca: 500. Sudije: Goran Gradinski i Vladimir Cvetković (oba iz Beograda). Trajanje meča: 78 minuta.

Ribnica: Đorđević 19, Mijalković 6, Kovačević 7, Bićanin 1, Mrdak 14, Radević 14, Jović (libero), Batez 1, Radivojević. Nisu igrali: Lazarević, Milovanović, Borovnjak. Trener: Boško Mačužić.

Borac Petrohemija: Knežević 2, Simijonović 2, Dangubić 11, Tomić 12, Spasojević 8, Poznić 15, Kovačević (libero), Farkaš, Milošević, Janjušević, Krljić 2. Nije igrao: Stevović. Trener: Dragan Kobiljski.

Ove sezone ne može bez drame u mečevima Ribnice i Borca. I u prvom delu sezone Kraljevčani su slavili u Pančevu posle tri seta, ali je i tada bilo baš tesno po setovima. Slično se dogodilo i večeras u kraljevačkoj Hali sportova. Istina, za to što je Borac ozbiljno pretio Ribnici, krivci su isključivo odbojkaši domaćeg tima.

U sva tri seta imali su više nego ubedljivo vođstvo, ali su u sva tri „znali i umeli” da završnice učine dramatičnim. Mora se priznati da su ovog puta imali i dosta sreće i da ukupnih 6:0 u odmeravanju snaga sa Borcem, baš i nisu realni. U prvom setu, Ribnica je na tehničkim tajm-autima vodila 8:5 i 16:11, a kada je semafor pokazivao 22:15 za Kraljevčane, činilo se da nema neizvesnosti. Ipak, serija grešaka domaćih igrača, omogućila je Borcu da se vrati u život. Ribnica je povela 24:21, ali je tek treću set loptu iskoristila za vođstvo u meču. U drugom periodu slična priča, a bilo je 16:11 na drugom tehničkom tajm-autu. Za tili čas, na semaforu je stajalo 19:18, bilo je i 20:19, a onda je svaku nedoumicu razrešio ubedljivo najbolji akter utakmice, Vladan Đorđević.

Domaći su se poigrali nervima svojih navijača i u trećem setu. Borac je poveo 8:6, Ribnica izjednačila na 11:11 i onda povela 20:14. Umesto da meč rutinski privedu kraju, usledila je drama. Na servise Dangubića i Tomića, Borac se potpuno vratio u igru, stigao i do svoje prve set lopte, a kada nisu iskoristili ni četvrtu, usledila je kazna. Svoju četvrtu meč loptu domaći su realizovali. Susret je zaključio lepim potezom kapiten Ribnice Mirko Radevića, za konačnih 31:29.

Dragan Kobiljski, prvi trener Borca čestitao je Ribnici na zasluženoj pobedi:

– Bili su bolji od nas, znali da kazne svaku nesmotrenost i jedino što žalim je da ovaj meč nismo produžili za set, ili dva, jer smo imali priliku u trećem setu, no domaćin se nije dao. Ostaje nam da radimo i čekamo pobedu u nekoj narednoj utakmici – rekao je po završetku meča Dragan Kobiljski, trener Borca. Vladan Đorđević, najbolji akter meča, rekao je da je njegova ekipa očekivala tešku utakmicu, ali i maksimalnu pobedu:

– Zadovoljan sam trijumfom, ali nisam zadovoljan padovima u igri, koje smo imali u sva tri seta. Tako nešto ne bi smelo da nam se dešava u narednim utakmicama, jer će rivali biti još teži i ozbiljniji i onda ćemo teško doći do važnih bodova.

06.12.2008.god.

Borac Petrohemija – Partizan 0:3 (17:25, 26:28, 16:25)

Dvorana „Strelište”. Gledalaca: 500. Sudije: Zoran Murić (Užice) i Aleksandar Petrović (Užice).

Borac: Knežević 8, Simijonović, Dangubić 11, Tomić 8, Milošević 3, Poznić 13, Kovačević (libero), Farkaš, Stevović, Spasojević 1, Janjušević 2. Nije igrao: Krljić. Trener: Dragan Kobiljski.

Partizan: Steljić 14, Nićiforović 10, Kostić 1, Mijailović 11, Turanjanin 9, Atanasijević 10, Ilić (libero), Samardžić, Čolović, Poluga. Nisu igrali: Stojsavljević i Bubnjević. Trener: Milan Žarković.

U derbiju začelja, duela pre ovog kola dve poslednjeplasirane ekipe na tabeli, Partizan je lakše nego što je to bilo ko očekivao ostvario maksimalan trijumf protiv Borca Petrohemije. Partizan je na taj način prekinuo seriju od četiri poraza, u kojima nije osvojio nijedan bod. Sa druge strane, Borcu je ovo prvi poraz posle tri vezane pobede.

Crno-beli su se napokon kompletirali i samim tim njihova igra je bila daleko bolja nego u prethodnim susretima. Ovo je inače drugi trijumf Partizana protiv ekipe iz Starčeva, a prvi su ostvarili još na startu sezone u Beogradu (3:1). Igrač utakmice je bio juniorski reprezentativac Srbije, Nikola Mijailović, koji je imao sjajnu podršku u ostalim saigračima, pre svih Ivanu Steljiću i Petru Turanjaninu.

U prvom i trećem setu gosti su bez problema držali konce igre u svojim rukama, a uzbudljivo je bilo samo u drugom periodu. Kapiten Partizana Nikola Poluga, koji je posle duže vremena bio u sastavu tima, ali ne i startnoj postavi bio je zadovoljan:

– Odigrali smo čitav susret u visokom ritmu, nismo popustili ni u drugom setu kad je bilo najteže, kad je Borac pred sam kraj stekao gotovo nedostižnu prednost od pet poena. Čestitam saigračima, zasluženo smo pobedili.

Nije imao reči opravdanja Darko Tomić, kapiten Borca ni za sebe ni za saigrače: – Odigrali smo katastrofalno, možda najgore od početka prvenstva. Samouverenost sa kojom smo ušli u ovu utakmicu obila nam se o glavu. Teško je izdvojiti bilo koga ko bi dobio prelaznu ocenu. Ostaje nam da vidimo gde smo grešili jer ima još dosta da se igra, srećom po nas nije sve izgubljeno.

(preuzeto sa sajta Wiener sdtadtische)(70)