ARHIVA

STARČEVO NA INTERNETU

KONTAKT: [email protected]

Najbolja odbrana u ligi!

Nakon 14 odigranih kola ekipa Borca primila je svega 12 golova, što pokazuje da ima najbolju odbranu. Sa do sada osvojenih 23 boda, Borac zauzima 4. mesto na tabeli i mirno čeka zimsku pauzu.

BORAC - RADNIČKI (Kovin) 1:0

U 11. kolu odigran je derbi - Borac je dočekao prvoplasirani tim Radničkog iz Kovina. Mnogo lepih poteza i akcija, moglo se videti sa obe strane. Iako je gol postignut pred kraj utakmice, Borac je imao inicijativu sve vreme susreta. Strelac je bio lucidni napadač domaćih Borko Komnenović.

SLOGA (BNS) - BORAC 1:0

U 12. kolu još jedno slabo izdanje Starčevaca. Ekipa, jedva sakupljena i bez nekoliko glavnih igrača, nije pokazala ništa od svojih kvaliteta. Ni domaćin nije bio ništa bolji, a jedini gol je postignut iz penala za koji mnogi tvrde da nije ni postojao. Sve u svemu, tri boda su ostala u Banatskom Novom Selu.

BORAC - PARTIZAN (Uljma) 3:2

Umalo od gotovog veresija! Fudbaleri Borca su već u 15. minutu vodili sa 3:0, a do kraja utakmice - strepeli su za bodove. Prvi gol je pao već u 5. minutu - kapiten Borca Nikolić je “filigrantski“ tačno iz slobodnog udarca pogodio mrežu gostiju, a već u narednoj akciji Saša Filipović, posle izvanrednog centaršuta sa desne strane, dovodi domaće u vođstvo od 2:0. Treći gol je i najlepši: mlađani Mihajlo Simanić, sa visine šesnaesterca, iskosa sa leve strane, u stilu velikog majstora poluvolejem šalje loptu u velikoj paraboli oko golmana i pogađa mrežu. U drugom, poluvremenu kao da je igrala druga ekipa, a  Partizan postiže dva gola. Za Borac su nastupili: Milićev, Gorunović, Banzić, Deheljan, Matijašević, Janićijević, Nikolić, Simanić, Milojević, Stefanović, S. Filipović, a igrali su i M. Arsenijević i Marinković.

Detalj sa prvenstvene utakmice Borac - Partizan

PARTIZAN - BORAC 1:1

Partizan iz Gaja bio je domaćin Borcu u 14. kolu. Domaćinu je pripalo prvo, a gostima drugo poluvreme. Strelac za Borac, ujedno i najbolji igrač utakmice, bio je Gojko Janićijević, koji je tako krunisao svoju dobru igru tokom čitave polusezone, a Borcu doneo bod veliki kao kuća!

Do kraja prvenstva ostalo je još jedno kolo, a Borac dočekuje tim Dolova iz istoimenog sela.