Starčevo na Internetu

Kontakt

Završen košarkaški plej-of

U Starčevu se voli košarka

Košarkaši prvog tima KK-a Borac završili su takmičenje u Letnjoj regionalnoj ligi Srbije. Po onome što su pokazali takmičeći se u grupi, i na kraju u plej-ofu, može se zaključiti da su naši košarkaši ovu sezonu solidno završili i da uz malo više rada, mogu pobediti svaku ekipu. Ukoliko bude tako, uz malo sreće, može se stići i do Druge srpske lige...

Evo i pregleda utakmica u plej-ofu:

3. jul - Starčevci su ugostili ekipu Mladosti iz Uljme, koja je bila favorit za ulazak u viši rang. Iako Starčevci u poslednjih šest utakmica igraju bez nekoliko povređenih igrača,

nisu se predavali.

Još na početku utakmice igrači Borca nameću svoju igru i održavaju prednost i od 14 koševa razlike. Međutim, pred kraj meča gosti vode sa 73:70 a u poslednjoj sekundi Borac stiže do izjednačenja, zahvaljujući Aleksandru Sekuliću koji pogađa trojku sa sedam metara. U nastavku se vodila teška borba za svaki koš, ali nakon produžetaka, gosti odlaze zadovoljni - 83:80 za mladost iz Uljme.

7. jul - Starčevci odlaze u Banatsko Novo Selo, gde u novoizgrađenoj hali odigravaju utakmicu sa istoimenom ekipom. U ovom duelu, Starčevci se drže sve do poluvremena (41:39 za domaće), ali do kraja meča sve ide na ruku domaćoj ekipi koja pobeđuje sa 90:70.

10. jul - Borac gostuje u Uljmi i gube utakmicu sa 112:86. Kao i do sada, dok Starčevci imaju snage, igraju “egal“, tako da je i u ovoj utakmici na poluvremenu bilo tesno - 50:48 za Uljmane.

14. jul - Poslednju utakmicu plej-ofa Starčevci igraju kući, sa Banatskim Novim Selom. Veći deo susreta igrači Borca imali su prednost, ali su i ovu utakmicu izgubili sa rezultatom 72:71.

Ostaje žal što se igrači Borca od ovogodišnjeg takmičenja nisu oprostili pobedom, ali poslednju utakmicu igrali su sa svega šest igrača. Najbolji igrač ove utakmice bio je Danijel Stanković sa 15 poena, 10 skokova i šest blokada.

Prvo mesto i plasman u viši rang izborila je ekipa Mladosti iz Uljme.

Starčevačkim košarkašima ostaje jedno iskustvo iz ovogodišnjeg takmičenja, kao i šansa da se naredne godine bolje pripreme i pokušaju da osvoje prvo mesto.