Starčevo na Internetu

Kontakt

Košarkaši Borca u plej-ofu

NA OKUPU: Košarkaši Borca

Košarkaši prvog tima Borca, posle dugo godina plasirali su se u plej-of Letnje regionalne lige u kojoj su zauzeli drugo mesto u “A“ grupi sa sedam pobeda i dva poraza. U daljem takmičenju, pored pored  Starčevaca, u viši rang takmičenja, tačnije u Drugu srpsku ligu, ući će Kris-Kros iz Pančeva, Banatsko Novo Selo i Mladost iz Uljme.

26.05.2010.: Po mišljenju svih, teško gostovanje u Omoljici.  Međutim, utakmica je odigrana nikad  lakše  u korist Borca. Starčevci su počeli  izuzetno sigurno, koncetrisano  i disciplinovano u odbrani, a veoma efikasno u napadu. To je urodilo polodom i na samom početku utakmice bilo je desetak poena predonosti za Borac. Tu prednost Starčevci su održavali tokom čitave utakmice, da bi na kraju rezultat glasio: 71-56 za Borac.

30.05.2010.: Ugošćena je ekipa iz Opova koja u svojim redovima ima sedam igrača iz Beograda. Naši igrači kao i  većinu utakmica započinju u svom ritmu i tempu i održavaju rezultat u svoju korist sve do treće četvrtine gde dolazi do pada koncetracije i Opovčani stižu da izjednačenja. Ali na kratko;  Borac opet dolazi do svoje igre sa jakom odbranom i  pobeđuje sa 71-62.

05.06.2010.: U Starčevu je ugošćena ekipa iz Sakula koja je pokazala najlošije izdanje u grupi. Tako da su Starčevci imali lak posao i na čelu sa pomoćnim trenerom Markom Erdeljancem  ubedljivo rešili utakmicu u svoju korist: 101-39. Najbolje košarkaške veštine pokazao je Nenad Ratić.

Sledećeg vikenda je usledilo gostovanje u Crepaji , na “vrućem“ i uvek nezgodnom terenu.  Pred oko 200 posetilaca igre pod obručima, tokom cele utakmice  domaćini su vodila sa destak koševa razlike, sve do petog minuta poslednje četvrtine, kada je Borac smogao snage da odigra presing preko celog terena i sa dva šuta za tri poena od strane Aleksandra Sekulića i dva šuta za dva poena Bojana Pešića, stiže do vođstva od pola koša. Na 25 sekundi do kraja,  Crepaja je imala napad i napravljen je faul na njihovom plejmejkeru koji sa linije slobodnog bacanja postiže dva koša. Ostalo je 10 sekundi za napad Borca, loptu u igru je ubacio Lazar Dejanović do Bojana Pešića  koji  prevodi  do protivničke polovine. Odatle upućuje loptu do Vukašina Čukića  koji upućuje šut za tri poena i pogađa za pobedu od 79-77!

22.06.2010.: U Starčevu se opet odigrava komšijski derbi sa Omoljicom gde u izjednačenoj igri do poslednje četvrtine nije se nazirao pobednik. Potom momci iz Starčeva daju gas i zahvaljući Momiru Matijeviću u odbrani i najboljem igraču utakmice Srđanu Radosavljeviću sa postignute dve trojke kad je bilo najpotrebnije, Starčevci  pobeđuju sa 57-47, dok razočarani Omoljčani odlaze sa još jednim porazom. Borac je, sa ovom pobedom, dva kola pred kraj obezbedio plasman u završnicu plej-ofa i ostaje bez jednog od najboljih igrača  Darka Janićijevića Šljive, koji se povredio  na ovoj utamici . Nakon dva dana u Starčevu se vodila borba za prvo mesto u grupi sa Kris-Krosom. Oslabljeni Starčevci posle velike borbenosti gube meč sa 73-86.

Za ovaj veliki uspeh Borca zaslužni su igrači: Čukić Vukašin, Janićijević Darko, Radosavljević Srđan, Sekulić Aleksandar, Pešić Bojan, Dejanović Lazar, Solić Žarko, Škrbić Milan, Nedić Dragan, Đorđević Nenad, Matijević Momir, Stanković Danijel, Ratić Nenad,  trener Zoran Kokanović,  pomoćni trener Marko Erdeljanac i  predsednik kluba Bojan Radosavljević.

Mlađe selekcije su nastavile sa odigravanjem utakmica. Mladi košarkaši su grali sa Tamišem iz Pančeva i Banatskim Novim Selom, a rezultat je ostao u drugom planu, najbitnije je da su se deca družila . Ovom prilikom KK Borac obaveštava sve roditelje čija deca treniraju koraku da sledi pauza tokom meseca jula, a prvi trenig imaće 1. i 2.  avgusta u 18 časova.