Arhiva

Starčevo na Internetu

Kontakt

Zaigrao i prvi tim

Utakmica kadeta KK-a Borac sa Radničkim iz Kovina, koja je bila odložena, odigrana je 18. decembra u Starčevu. Košarkaši Borca izgubili su ovaj meč rezultatom 38:46. Posle dva dana u Starčevu je ugošćen lider na tabeli vršački Hemofarm, koji je bio bolji od Borca - 121: 86. Nakon pauze zbog raspusta, takmičenje je nastavljeno 17. januara, a kadeti su bili slobodni u prvom kolu.

Mlađi pioniri koji su takođe odložili put za Zrenjanin, odigrali su utakmicu u drugom terminu, 10. januara. Nakon lošeg početka kada je u odbrani zakazala prva petorka,  druga četvrtina je odigrana bez greške, što pokazuje i rezultat te četvrtine - 16:1 za Borac, tako da je prvo poluvreme završenom vođstvom naših košarkaša sa 29:21. Treća četvrtina je opet pripala domaćem klubu dok se u finišu meča vodila prava drama. Glavnu ulogu su imale sudije koje su oštetile Borac i odlučile utakmicu za konačnih 62:57 za Zrenjanin.

Mlađi pioniri su pobedili tim pančevačkog Tamiša sa 59:46.

Dana 17. januara u našem mestu je odigrana utakmica između Borca i Kris-krosa 2. Ovo je bila prilika da se svi koji treniraju, od 1998. - 2002. godišta, pokažu, a tako je i bilo. Borac je ovu utakmicu dobio sa 68:25.

Sa utakmicama je počeo i prvi tim, koji je 15. januara odigrao u Pančevu prijateljski meč i to sa Specijalnom brigadom pančevačke kasarne Vojske Srbije. Domaćini su pobedili, a ovo je bila prilika da se igrači Borca okupe i krenu u pripreme za Regionalnu ligu koja počinje u maju mesecu.