STARČEVAČKE NOVINE

ARHIVA

STARČEVO NA INTERNETU

KONTAKT: [email protected]

U drugom kolu Kupa opštine Pančevo, u Omoljici su snage odmerili domaća Mladost i Borac - dve najuspešnije ekipe ovog proleća. U redovima Omoljičana igraju i dva Starčevca i još tri igrača koji su u prethodnoj sezoni nastupali za Borac, pa je to bio susret poznanika i sportskih prijatelja.

Sama utakmica je bila izvanredna, borbena ali bez većih grubosti. Domaći tim jei mao blagu terensku inicijativu, ali je ekipa Borca stvarala zrelije šanse. Ipak, domaći prvi dolaze u vođstvo i to u prvom poluvremenu, a gosti u drugom izjednačavaju.

Pošto kup-pravila tako nalazu, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. U prvoj seriji bilo je 4:4, a u nastavku domaći postižu gol, a golman brani šut gostiju za konačnih 5:4 u penalima.

U redovima Borca najbolju igru ponovo pokazuje kapiten Ivan Nikolić koji je bio i strelac gola iz igre. Za borbenost i odnos prema igri mogu se pohvaliti svi igrači, ali posebno treba istaći igru sedamnaestogodišnjeg veziste Borca Igora Arsenijevića koji je u ovom meču dao više od sto odsto svojih mogućnosti.

Trener Borca Nikolić na teren je izveo sledeći sastav:

Kužet, Stojčev, M. Arsenijević, Banzić, Matijašević, Rankić, Nikolić, Mitrović, Ćirković, Filipović, I. Arsenijević, a u igru je ušao i Gorunović.

Strelac iz igre bio je Nikolić, a iz penala Mitrović, Ćirković, M. Arsenijević i Filipović. Promašili su Nikolić i Matijašević.