Starčevo na Internetu

Kontakt

Serija neočekivanih rezultata Borca

Gužva na terenu: Borac - Dinamo

Fudbaleri Borca posle uspešnog starta, napravili su niz od nekoliko loših utakmica. U oktobru je odigrano četiri utakmice, a osvojena su svega tri boda, a nije zabeležena ni jedna pobeda! Ostvarena su tri nerešena rezultata, uz jedan poraz. Imajući u vidu da su bar tri protivnika bila iz redova slabijih ekipa, ovaj podatak još više zabrinjava.

Evo i rezultata:

8. kolo: Oblić (N. Kneževac) - Borac 1:1

9. kolo: Borac - Spartak (Debeljača) 1:1

10. kolo: Vojvodina (N. M.) - Borac    5:1

11. kolo: Borac - Dinamo (Pančevo)  1:1

U osmom kolu Borac je gostovao u Novom Kneževcu ekipi Oblića. Domaćin je na toj utakmici imao terensku inicijativu, ali su fudbaleri Borca pokazali požrtvbovanje u igri za svaku loptu. Ekipa Oblića povela je u 19. minutu posle kornera i greške Starčevaca u odbrani. Starčevci su preko Garčevića izjednačili u 35. minutu a nakon greške golmana domaćih.U drugom poluvremenu domaći su propustili nekoliko prilika, a najveću u 71. minutu kada su promašili jedanaesterac.

U 9. kolu Borac je na svom terenu dočekao Spartak iz Debeljače. Veću 4. minutu bilo je 1:0 za Starčevce, nakon opravdano dosuđenog penala. Siguran sa bele tačke bio je Marko Perovanović. Do kraja poluvremena domaći tim je stvarao šanse koje nije koristio, a utisak je da sudija u 45. minutu nije svirao čist penal za Borac nakon starta nad Radetom Makarunom. U drugom poluvremenu prikazana je slabija igra, mada je bilo prilika na obe strane. U 85. minutu gosti stižu do izjednačenja, a u 90. minutu poništen je pogodak za Borac zbog faula nad golmanom koji je samo slabi sudija Stojanović video!

U naredni meč Borac je putovao u Novo Miloševo desetkovan, što zbog žutih kartona, što zbog povreda i bolesti igrača, pa se od ovog susreta nije moglo mnogo ni očeklivati. Domaći su poveli u 29. minutu, da bi Borac uspeo da izjednači preko Makaruna iz udarca sa bele tačke. U samom finišu prvog poluvremena domaći postižu pogodak, a zatim i ostaju s igračem manje! Činilo se tada da će Borac smoći snage da i iz ovog susreta izađe neporažen, no ređale su se šanse koje gosti iz Starčeva nisu realizovali a najpovoljniju je propustio Uroš Živković koji je u 70. minutu prebacio prazan gol sa 3-4 metra. Kazna je ubrzo stigla u vidu autogola Parojčića za 3:1 za domaće a u samom finišu, iz kontri, Borac prima još dva gola, za ukupnih 5:1 za Vojvodinu.

U 11. kolu odigran je lokalni derbi između Boraca i pančevačkog Dinama. Pred oko 500 gledalaca odigrana je prava prvenstvena, borbena i do samog kraja neizvesna utakmica.Borac je u prvom poluvremenu imao inicijativu i nekoliko povoljnih prilika, a jednu je uspeo da iskoristi Marko Ćirković u 26. minutu. Treba pomenuti da je poništen i jedan gol domaćina, zbog navodnog ofsajda. U drugom poluvremenu, u 50. minutu, u šesnaestercu Dinama srušen je igrač Borca Marjan Spasić, ali je pištaljka sudije Dramićanina ostala nema. U 55. minutu došlo je do gužve na sredini terena, posle jednog prekršaja, ali brzom intervencijom readara i policije, strasti su se smirile. Isključeni su igrač Borca Saša Jovanović i igrač Dinama Bojan Andonovski, dok su po dva igrača s obe steane dobili žute kartone.

U nastavku utakmice igralo se uglavnom na sredini terena, Borac je čuvao rezultat od 1:0, a gosti su pokušavali da izjednače, što im je i uspelo u 88. minutu. Borac je imao još jednu priliku u 90. minutu preko Radivojeva, ali je dobri golman gostiju uspešno intervenisao, tako da je rezultat ostao 1:1.