Starčevo na Internetu

Kontakt

Uspešan start fudbalera Borca

Borac dobro igra, a Starčevci pune stadion

Ekipa Borca ušla je u novu sezonu sa izmenjenim timom u odnosu na prethodnu godinu. U letnjem prelaznom roku tim Borca napustilo je četiri igrača: Marko Milošević, Marko Brajović, Marko Đokić i Ivan Arsenijević, dok je u istom periodu timu pristupilo devet igrača: golmani Damir Zeković i Dušan Popović, zatim igrači Stefan Živanović, Vladan Garčević, Nikola Parojčić, Dejan Vujić, Miljan Radivojev, Nenad Mitić i Siniša Siki Vasiljević.

Novo prvenstvo u Vojvođanskoj lihi - istok, sezona 2010/11. startovalo je 15. avgusta. Evo i rezultata:

1. kolo: Borac - AFK Ada                        1:0

2. kolo: Proleter (B.K.) - Borac                2:0

3. kolo: Borac - Bačka Topola                 3:2

4. kolo: Radnički (Zr.) - Borac                  2:0

5. kolo: Borac - Budućnost (Sr.C.)           3:3

6. kolo: Kozara (B.V.Selo) - Borac           0:1

U prvom kolu Borac je dočekao novajliju u Vojvođanskoj ligi, AFK iz Ade. I pored mnoštva prilika za domaći tim i promašenog penala, Borac se pomučio da dođe do pobede i to u samom finišu utakmice u 86. minutu kada je gol postigao Rade Makarun.

Borac nije imao sreće u drugom kolu na gostovanju u Banatskom Karlovcu. Protiv domaće ekipe, takođe novajlije u ligi, bodovi su izgubljeni u drugom poluvremenu.

U trećem kolu Borac se u Starčevu sastao sa izuzetno kvalitetnom ekipom Bačke Topole. Iako su gosti rano poveli, već u trećem minutu, Borac je do kraja poluvremena uspeo da preokrene rezultat u svoju korist. Najpre je mladi Stefan Živanović evrogolom u 24. minutu izjednačio rezultat, da bi u 41. minutu kapiten Perovanović doveo Starčevce u vođstvo od 2:1. U nastavku utakmice, već na samom startu drugog poluvremena, novajlija u Borcu, Siki Vasiljević, povisio je rezultat na 3:1, a gosti su do kraja samo uspeli da smanje rezultat na 3:2.

U četvrtom kolu opet Starčevci gube bodove u drugom poluvremenu. Nakon 0:0 na poluvremenu, i početne inicijative i pogođene prečke, Zrenjaninci iz poluprilike dolaze do vođstva a nakon toga realizuju i udarac sa bele tačke, za konačnih 2:0 za Radnički iz Zrenjanina.

U petom kolu Borac je dočekao tim Budućnosti iz Srpeke Crnje. U izuzetno zanimljivoj utakmici pred oko 600 gledalaca, Borac je poveo već u 5. minutu, a strelac je bio Uroš Živković. To je bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku, borba se rasplamsala a gosti iz Srpske Crnje uspeli su da za samo nekoliko minuta preokrenu rezultat u svoju korist. Od tog trenutka kreću uraganski napadi Borca i nakon nekoliko propuštenih prilika u 82. minutu Saša Jovanović izuzetno efektnim udarcem u same rašlje gostujućeg gola izjednačuje rezultat na 2:2, da bi nekoliko minuta kasnije Miljan Radivojev izazvao pravu erupciju radosti na tribinama pogotkom za vođstvo Borca od 3:2. Međutim, u samom finišu utakmice, u zaustavnom vremenu, gosti iz kontre uspevaju da postignu pogodak i pokvare veliku radost navijačima Borca. Igrač utakmice bio je Saša Jovanović.

Borac je na ovoj utakmici igrao  usastavu: Milićev, S. Jovanović, Vujić, N. Poljak, Mitić, Živković, Ćirković, Spasić, Živanović, Perovanović i Makarun. Igrali su još i: Bošković, Radivojev i Nikolić.

Na kraju, u šestom kolu Borac je gostovao u Banatskom Velikom Selu. ekipi Kozare. Na izuzetnom “vrućem“ terenu Starčevci su prikazali odličnu partiju i zabeležili su prvu pobedu u gostima. Strelac pobedonosnog gola bio je Damir Jovanović u 70. minutu, koji je i igrač utakmice. Borac je propustio priliku da još ubedljivije savlada Kozaru jer su do kraja utakmice prilike imali i Spasić, Vasiljević i Jovanović.

U nedelju je Borac igrao protiv Jedinsta iz Novog Bečeja i pobedio 3:2 (1:0). Trostruki strelac bio je Rade Makarun