Arhiva

Starčevo na Internetu

Kontakt

Šest bodova u dva derbija

U prethodna četiri kola fudbaleri Borca igrali su dva “derbija kola“, oba u Starčevu, protiv Dinama i Radničkog iz Zrenjanina. Starčevci su igrali odlično i goste ispratili sa “praznim kesama“, a bodovni saldo popravili i nerešenim rezultatom u Bajmoku protiv Bačke iz Pačira. Loša igra bila je samo u Srpskoj Crnji i težak poraz.

Budućnost (SC) - Borac 5:2

Nakon izvanredne igre u osmom kolu protiv lidera prvenstva Slobode iz Novih Kozaraca, Starčevci su otišli u Srpsku Crnju bez petorice “požutelih“. Drugoplasirana ekipa na tabeli, Budućnost, uzela je meru Starčevcima pobedivši sa 5:2. Strelci za Borac bili su Živković i D. Jovanović.

Borac - Dinamo 3:1

Komšijski derbi je privukao preko 600 gledalaca na tribine stadiona Borca, iako je padala sitna jesenja kiša i bilo prilično hladno. Atmosferu pred ovaj meč podgrejale su neodmerene izjave trenera Pančevaca pa su tako gosti dočekani ne “na nož“ nego “na sablju“. Starčevci u punom sastavu “samleli“ su Pančevce. Mrežu gostiju načeo je Arsenijević izvanrednim šutom sa preko 20 metara. Na 2:0 povisuje Perovanović nakon izvanrednog duplog pasa sa Makarunom. Zatim gosti koriste nesporazum u ekipi domaćina i smanjuju na 2:1. Tačku stavlja ponovo Arsenijević nakon dobrog prolaza po desnoj strani i izvanrednog šuta, 3:1.

Bačka (Pačir) - Borac 0:0

Još uvek pod uticajem dobre igre i pobede nad Dinamom Starčevci su otputovali u Pačir po bod. Pačirci su kao i Starčevci novajlije u Vojvođanskoj ligi a svoje utakmice zbog nezavršenog stadiona igraju u Bajmoku. Izvanredna igra Starčevaca nije krunisana golom iako je zrelih šansi bilo, na kraju domaćin propušta svoje šanse tako da je konačan rezultat 0:0 najrealniji. Starčevci su izvršili “misiju“ i doneli bod iz Pačira.

Borac - Radnički (Zrenjanin) 2:1

Vanredno kolo igrano u sredu uzrok je manjoj poseti utakmici, oko 300 gledalaca. A u goste je došao Radnički iz Zrenjanina, jedna od dve najbolje ekipe u ovoj ligi (druga je Sloboda). Utakmica je proglašena za derbi kola. Dobro odabrana ekipa fudbalskih znalaca sa Begeja uzela je Starčevce “pod svoje“ u prvom poluvremenu. Na najvećim mukama bio je mladi Goran Poljak (levi bek) koji je imao muke sa izvanrednim napadačem i kapitenom Zrenjaninaca Markoskim, uz pomoć brata Nikole uspeo je da ga zautavi, ali grešku odbrane u 45. minutu koristi Radišić i postiže gol 0:1. U drugom poluvremenu potpuno druga slika: u igru ulaze Perovanović, Bošković i Jovanović, Perovanović preuzima dirigenstku palicu i prenosi igru na polovinu Zrenjaninaca. Opsada gola trajala je celo poluvreme ali “fortuna“ se osmehnula  tek u 84. minutu, kada nakon velike gužve Dača Jovanović smešta loptu u gol za 1:1. Međutim Starčevci ne posustaju i dalje opsedaju gol gostiju i uz svesrdnu pomoć sa tribina u 87. minutu Bošković donosi pobedu od 2:1. Svi igrači Borca igrali su dobro i pružili svoj maksimum. Ipak preokret je doneo Marko Perovanović. Odlično su igrali Saša Jovanović, Igor Arsenijević i kapiten Ivan Nikolić koji je bio bolji u direktnom duelu sa Mirkom Todorovićem nekadašnjim igračem beogradkog Partizana i kreatorom igre Zrenjaninaca.

Za Borac su igrali: Milićev, S. Jovanović, G. Poljak, N. Poljak, Kolak, Radosavljević, Nikolić, Ćirković, Živković, Arsenijević, Makarun (Perovanović, Borković, D. Jovanović). Nakon 12 odigranih kola uprava kluba i trener Janićijević zadovoljni su situacijom na tabeli i stanjem u ekipi. Do kraja sezone ima još pet kola, tri gostovanja i dve utakmice u Starčevu, a Janićijević planira osvajanje 9 bodova.