Starčevo na Internetu

Kontakt

Derbi završen nerešenim rezultatom

PUNE TRIBINE: Starčevci vole fudbal

Fudbaleri Borca startovali su odlično u Vojvođanskoj ligi. Od sedam odigranih kola osvojili 12 bodova od mogućih 21.

7. kolo:   Jedinstvo (Novi Bečej) - Borac 2:0

U redovima Borca najbolje partije pružaju ovogodišnja pojačanja Milan Radosavljević i Rade Makarun, koji je i najbolji strelac.

A ekipa koja se ustalila izgleda ovako: Milićev, S. Jovanović, Bošković, Deheljan, Kolak, Radosavljević, Nikolić, Brajović, Živković, Perovanović i Makarun. Veliku minutažu imali su i N. Poljak, Arsenijević, Ćirković, Stefanović i drugi golman Bujaković.

U sledećem osmom kolu 27. 9. u Starčevu se igra derbi kola, dolazi lider prvenstva Sloboda iz Novih Kozaraca, a raspored za oktobar izgleda ovako :

9. kolo: 4.10. u 15:30:   Srpska Crnja: Budućnost - Borac

10. kolo:  11.10. u 15:00:   Starčevo: Borac - Dinamo (Pančevo)

11. kolo: 18.10. u 15:00:   Pačir: Bačka - Borac

12. kolo:  21.10. u 14:30:   Starčevo: Borac - Radnički (Zrenjanin)

13. kolo:  24.10. u 14:00:   Novi Kneževac: Obilić - Borac

Z. Stojanov

Borac - Sloboda (Novi Kozarci) 1:1 (0:0)

Stadion u Starčevu. Gledalaca: 600. Sudija: Slaviša Ivanišević (B. Topola). Strelci: 1:0 Makarun 55. minut, 1:1 Gecić 65. minut.

BORAC: Milićev, Jovanović S., Bošković, Poljak, Kolak, Radosavljević, Nikolić, Brajović, Živković, Đirković, Makarun (Perovanović, Deheljan, Arsenijević)

SLOBODA: Živkov, Stojaković, Nadlački, Vasiljević, Kenjalo, Ostojić, Misić, Arambašić, Gecić, Bunić, Malinović.

U zanimljivoj igri pred velikim brojem gledalaca, u derbiju kola, sastali su se do sada neporaženi tim Slobode iz Novih Kozaraca, lider na tabeli, i domaći Borac, novajlija u Vojvođanskoj ligi. U ravnopravnoj igri Starčevci su se dobro nosili sa favorizovanim protivnikom, pa su nakon sjajnog prodora Makaruna i poveli sa 1:0. Nošeni podrškom sotinak svojih navijača, gosti su uspeli da sredinom drugog poluvremena stignu do izjednačenja, a pred kraj su imali priliku i da povedu, što je sprečio izvanredni golman Milićev.