Starčevo na Internetu

Kontakt

Borac i dalje prati Gajčane

Atmosfera na stadionu Borca

U nastavku prvenstva Prve JFB lige fudbaleri Borca su dva puta gostovali i jednom igrali kod kuće. Od devet mogućih osvojili su 6 bodova i zadržali drugu poziciju na tabeli. U igri Starčevaca primetna je veća efikasnost pa su tako u šest prolećnih kola napadači  postigli 12 golova, a odbrana primila sedam.

Radnički - Borac 5:0

Devetnaesto (četvrto prolećno) kolo igrano je 5.aprila u Kovinu. Sam dolazak u Kovin najavio je probleme u ekipi, naime igrači su se jedva okupili. Nadahnuta ekipa Radničkog pregazila je kandidate za prvo mesto i igrom i fizički, možda i uz malu pomoć sudije. Tek, najbolji golman lige Milićev morao je pet puta da vadi loptu iz mreže. Nemoć prouzrokuje i nervoznu igru pa je tako ekipa iz Starčeva “prazarila“ nekoliko žutih i dva crvena kartona, tako da na sledećoj utakmici trener Janicijević neće moci da računa na kompletnu odbranu: Jovanovića, Deheljana, Banzića i Arsenijevića. Nakon utakmice uprava kluba hitno zaseda i pronalazi krivca u svojim redovima, te kažnjava svog igrača Arsenijevića sa tri utakmice neigranja.

Borac - Dolovo 4:0

Peto prolećno kolo igrano je 12. aprila, a u Starčevo su doputovali Doloci, ekipa koja je kod kuće sve pobedila, a u gostima sve izgubila. U ekipi Borca dosta kažnjenih igrača pa trener Janićijević kombinuje tim uz izvesne rokade. Ispostavilo se da je kombinacija dobra jer fudbaleri Borca bez većih problema uspevaju da nametnu svoju igru i pobede. Prvi gol postigao je Boškovic u 31. minutu i to direktno iz kornera što je bio rezultat poluvremena. U 53. minutu  strelac je Antić, a onda na scenu stupa Komnenović u 81.minutu brazilski štiklom i u 84. minutu za konačnih 4:0.

Pored dvostrukog strelca Komnenovića izvanrednu igru pokazao je i Ivan Đokić koji je odigrao perfektno kao zadnji igrač odbrane. Na golu Dolovaca bio je Starčevac, Miljan Marković, koji već desetinu godina uspešno brani u okolnim selima

Crvena zvezda - Borac 2:3

U šestom kolu Starčevci su gostovali u Pavlišu. Dosta podmlađena ekipa Crvene zvezde pružala je solidan otpor Starčevcima koji su opet imali problema sa skupljanjem ekipe pa su tako u Pavliš doputovali bez golmana. Ipak, Starčevci su diktirali igru od početka pa su poveli već u 28. minutu pogotkom Damira Jovanovića. Za drugi gol čekalo se do 63. minuta kada Komnenović matira domaćeg golmana. Zatim domaćin konsoliduje redove i izjednačuje rezultat na 2:2 i to u 80. i 85. minutu a samo što su krenulu sa centra, Simanić započinje akciju Borca, nastavlja Saša Jovanović, pa Komnenović izvanredno centrira, a Antić “pakuje“ u gol, 3:2 za Borac u 8. minutu, što je bio i konačni rezultat. Na golu Borca bio je Milan Rankić (odbranbeni igrač), a ostatak ekipe izgledao je ovako: S. Jovanović, Bošković, Deheljan, Banzić, Janićijević, Simanić, Splajt, Komnenović, Đokić i D. Jovanović. U igru je ušao i Antić. Na ovoj utakmici odlično su igrali mladi igrači Đokić i Simanić koji su odlično “povezali“ sredinu. Ipak najbolji na terenu bio je najstariji igrač Gojko Janićijević, koji je i trener tima. Gojko igra izvanredno celo prvenstvo i jedan je od najzaslužnijih za postignute rezultate i drugo mesto na tabeli.

I u utakmici omladinaca slavili su Starčevci. Crvena zvezda je lider na tabeli u omladinskom takmičenju, ali je trener Starčevaca, Milan Matić, uspeo da bolje motiviše svoju ekipu i pobedi sa 2:0.

Borac - Partizan (Gaj)

POSLEDNJA VEST: prošle nedelje Borac je kao domaćin savladao Proleter iz Banatskog Karlovca sa 2:0, dok je Partizan iz Gaja u Velikom Središtu odigrao nerešeno 0:0, tako da je razlika između Borca i Gajčana sada samo jedan bod.

Sajt je optimizovan za MSIE 7 i rezoluciju 1024x768.