Arhiva

Starčevo na Internetu

Kontakt

Borcu četiri boda sa dva gostovanja

Počelo je prvenstvo u Prvoj južnobanatskoj ligi, a fudbaleri Borca su u prva dva kola gostovali i ostvarili jedan remi i jednu pobedu. Strelci su zatajili u dve utakmice postigavši samo jedan gol, ali je odbrana bila na visini zadatka i nije primila ni jedan pogodak.

Detalj sa utakmice u Jabuci

Jugoslavija - Borac 0:0

U prvom prolećnom kolu Starčevci su gostovali u Jabuci ekipi Jugoslavije. Veliki broj Starčevaca je otputovao u Jabuku da posmatra ovu, za Borac prilično važnu utakmicu, ali nije imalo šta da se vidi. Loš teren i loš izbor lopte učinili su da se jedva čekao kraj utakmice, a 0:0 je odgovaralo je domaćinu, ali i gostima. Domaćin je imao dve šanse u toku utakmice od kojih je u jednoj lopta završila na prečki, a Starčevci su pred kraj utakmice imali dva slobodna udarca i oba su završili u živom zidu, a šutirali su Perovanović i Bošković.

U utakmici omladinaca Borac je bio bolji pobedivši sa 3:2

Jedinstvo - Borac 0:1

Drugo prolećno ili 17. kolo igrano je 22. marta ali je utakmica između Jedinstva i Borca odložena za sredu 25. mart  zbog podzemnih voda na terenu u Vlajkovcu. Pošto se teren nije ocedio do srede, utakmica je igrana u Uljmi. Zbog radnog dana treneri oba kluba imali su muku da sastave tim. Ipak odigrana je vrlo lepa utakmica, a gol odluke postigao je Uroš Živković u 25. minutu igre, nakon kornera koji je izveo Perovanović. Mladi napadač Borca je brži od domaćeg golmana i glavom šalje loptu u mrežu.

Za Borac su igrali: Stokić, S. Jovanović, Bošković, Simanić, Banzić, Janićijević, Splajt, Antić, Komnenović, Perovanović i Živković.

Utakmicu omladinaca Starčevci su predali bez igre jer je većina igrača bilo u školi.

NAREDNE UTAKMICE:

U trećem (18.) kolu u nedelju 29. marta Starčevci su ugostili Vulturul iz Grebenca, a zatim u nastavku prvenstva:

4. april: Kovin: Radnički - Borac

12. april: Starčevo: Borac - Dolovo

19. april: Pavliš: C. zvezda - Borac

26. april: Starčevo: Borac - Proleter

3. maj: B. Brestovac: Budućnost – Borac

Sajt je optimizovan za MSIE 7 i rezoluciju 1024x768.