STARČEVO NA INTERNETU

KONTAKT: [email protected]

Limun povukao ručnu “valjku”!

GAJ: Janićijević u ''duelu'' za žuti karton

U nastavku prvenstva Borac je osvojio još devet bodova i zauzeo čelo tabele. Bilans uspeha je - 8 pobeda, jedan remi i dva poraza.

Borac - Budućnost (B.B.) 3:0

Osmo kolo igrano je 5. oktobra, a u Starčevu je gostovala brestovačka Budućnost. Starčevci u komšijskom derbiju dolaze u vođstvo već u 15. minutu - nakon dodavanja Janićijevića, Islamović postiže pogodak. Zatim se igra nekako umrtvila, sve do pred kraj utakmice kada posredstvom mobilne telefonije stiže vest da Partizan iz Gaja gubi u Novom Selu, što je značilo da je Borac sada prvi na tabeli. Ta vest kao da je dala krila igračima domaćih, pa za dva minuta postižu još dva gola; najpre u 87. minutu Gorunović sa preko 40 metara postiže evrogol, a u 88. minutu iz vrlo lepe akcije ponovo gol postiže  Islamović, za 3:0, što je i konačni rezultat utakmice.

Tempo - Borac 1:0

U devetom kolu Starčevci su gostovali u Sefkerinu. Ekipa Tempa bila je pri dnu tabele i “nije smela“ da izgubi ovu utakmicu. Domaći tim rano dolazi u vođstvo od 1:0 i to čuvaju do kraja utakmice. Borac je tokom čitave utakmice napadao i bio bolji tim na terenu, ali lopta u gol neće pa neće. Zbog nervoze Starčevci su “pazarili“ i nekoliko žutih kartona. Nakon poraza lidersku poziciju ponovo je preuzeo Partizan iz Gaja.

Borac - Radnički (Baranda) 1:0

Deseto kolo igrano je 19. oktobra. Prethodnog dana igrao se derbi kola, a Mladost iz Omoljice je pobedila Partizan iz Gaja, što je značilo da Borac pobedom preuzima prvo mesto na tabeli.

U goste je dolazila ekipa Radničkog iz Barande, novajlija u prvoj JFB ligi. Trener Starčevaca Janićijević je na mukama, ne može da računa na kompletnu odbranu što zbog povreda, što zbog žutih kartona. Ne mogu da igraju: Jovanović, Banzić, Deheljan i Janićijević, a treba pobediti vrlo dobre Baranđane.

Na terenu Borac lako dominira i pravi šanse, ali gol nikako neće, sve do 90. minuta kada ga je sama sudbina “namestila“. Najpre se mladi štoper Borca Grković povređuje i ne može da nastavi igru, trener Janićijević uvodi u igru Živkovića koji u prvom kontaktu sa loptom upućuje izvanredan centaršut pred gol gostiju, gde prvo Matijašević “razgrće“ odbranu gostiju ali je “kratak“, pa lopta stiže na drugu stativu gde je čeka kapiten Nikolić koji u stilu velikih majstora najpre prima loptu, zatim je namešta, a onda neodbranjivo “pakuje“ u gol gostiju, za 1:0. Ovaj pogodak vredeo je tri boda i prvo mesto na tabeli. Igralo se još 3 minuta, a onda se slavilo.

Za Borac su igrali: Milićev, Gorunović, Bošković, Grković, I. Arsenijević, Simanić, Nikolić, Mitrović, Komnenović, Perovanović i Islamović, u igru su ušli i Matijašević i Živković.

Partizan - Borac 0:1

Gaj: Igralište Partizana, gledalaca 150, sudija Jovanović (Kusić). Strelac Jovanović u 5.minutu za Borac. žuti kartoni: Đerđ, Banjai (Partizan), Janićijević, Perovanović (Borac). Crveni karton: Pirkov (Partizan) u 90.minutu.

Partizan: Molnar 7, Batinić 7, Đerđ 7, Uzelac 7, (Jovanović 7), Banjai 7,5, Zlatković 7, Đukić 7, Pirkov 7, Tajdić , Kanački 6,5.

Borac: Filipović 7,5, Jovanović 8, Bošković 7, Deheljan 8, Arsenijević 8,5, Janićijević 8, Nikolić 7,5, Mitrović 7, Komnenović 7,5 , (Živković -), Perovanović 7,5 , Islamović 7,5 .

Igrač utakmice:  Igor Arsenijević 8,5 (Borac).

Utakmica je opravdala epitet derbija prvenstva. U otvorenoj i vrlo kvalitetnoj utakmici gosti iz Starčeva se bolje snašli. Poveli su već u 5.minutu   nakon slobodnog udarca koji je izveo Perovanović. Lopta se odbija od prečke, najpre do Boškovića, a zatim do strelca Jovanovića koji kolenom ubacuje loptu u mrežu, za 0:1 . Ispostavilo se da je ovo i konačn rezultat utakmice. Domaćin je imao više loptu u posedu, a gosti opasnije pretili iz kontri. Beležimo i po jednu pogođenu prečku, za Starčevce Islamović pred kraj utakmice, a za Gajčane Tajdić, u prvom poluvremenu. Najbolju partiju pružio je “komandant odbrane“ Borca, Igor Arsenijević. Popularni Limn je nadigrao napadače Partizana (“Parni valjak“) ne dozvolivši im da se upišu u listu strelaca.

Pobeda za vrh tabele, a treba napomenuti i da je domaća publika bila izuzetno nervozna, pa je u jednom momentu pomoćni sudija zatražio prekid, zbog nedoličnog ponašanja publike.