ARHIVA

STARČEVO NA INTERNETU

KONTAKT: [email protected]

Borac dobro gazi kroz JBF ligu

Počelo je novo prvenstvo u Prvoj JBF ligi, a fudbaleri Borca startovali su više nego uspešno. Nakon sedam odigranih kola Starčevci su na drugom mestu sa 16 osvojenih bodova.

BAKLJADA: Navijačka grupa FK Borac

Borac - Jugoslavija 2:1

Prvo kolo odigrano je 24. avgusta, a u Starčevu je gostovala ekipa Jugoslavije iz Jabuke. Lagana utakmica bez grubosti - Starčevci bez mnogo muke utakmicu privode kraju rezultatom 2:1, a dvostruki strelac za Borac je Islamović, ovogodišnje pojačanje Borca.

Borac - Jedinstvo 2:1

I u drugom kolu Borac je bio domaćin. U goste je došla ekipa Jedinstva iz Vlajkovca. Na tribinama oko 350 gledalaca, a po prvi put i organizovani navijači Borca sa bubnjem, papirnim trakama, petardama i bakljama. Spektakl koji je prireden podsetio je na utakmice “velikih“ klubova. Međutim, fudbaleri Borca nikad teže nisu došli do bodova: do 85. minuta bilo je 1:1, a onda Islamović uzima loptu i nakon solo prodora postiže gol za konačan rezultat 2:1. Prvi pogodak za Borac postigao je Perovanović.

Vulturul - Borac 2:3

U trećem kolu Borac je gostovao u Grebencu. Starčevci u punom sastavu odmah su nametnuli svoju igru, ali domaćin prvi dolazi u vođstvo. Nakon primljenog gola fudbaleri Borca još više pritiskaju i postižu tri gola, a domaćin pred sam kraj utakmice smanjuje rezultat na 2:3, što je i krajnji rezultat meča. Strelci za Borac su bili Perovanović dva puta i Islamović.

Borac - Radnički 2:0

U 4. kolu u Starčevo je došao prošlogodišnji vicešampion Radnički iz Kovina. Na tribinama Borca ponovo veliki broj gledalaca, oko 250, i ponovo navijači sa svojim programom. A na terenu - nadigravanje fudbalerskih znalaca. Borac za nijansu bolji i vrlo rano postiže gol za 1:0. Na drugi gol se čekalo do samog kraja utakmice. A onda loptu krade Živković i u brzoj kontri upošljava Islamovića koji iako je bio u situaciji da postigne gol, nesebično vraća loptu Živkoviću, a ovaj postiže svoj “prvenac“ u prvoj  ekipi Borca.

Dolovo - Borac 2:1

U petom kolu Starčevci su gostovali u Dolovu, istoimenoj ekipi. Čitavu nedelju padala je kiša, kao i na sam dan utakmice, a hladan vetar naterao je malobrojnu publiku da obuku zimske jakne. Vreme je uticalo na igrače pa nije viđeno ništa lepo od fudbala. Ipak, Starčevci rano dolaze u vođstvo i to drže do 85. minuta kada domaćin izjednačuje, a nedugo zatim postiže i drugi gol za pobedu od 2:1. Strelac za Borac je bio Marko Perovanović, iz prekida, a isti igrač je iz dve slične situacije pogodio dva puta prečku Dolovaca. Rezultat je ipak realan jer su se domaćini više zalagali i više želeli pobedu.

Borac - Crvena Zvezda 3:2

Šesto kolo igrano je 21. septembra, a Borac je u Starčevu dočekao Crvenu Zvezdu iz Pavliša. Vreme se konačno “uvremenilo“, ipak na tribinama samo stotinak gledalaca. Ekipa Borca je na tabeli već zauzela drugu poziciju, do je  ekipa iz Pavliša bila poslednja sa samo jednim osvojenim bodom. A na terenu dva različita poluvremena. U prvom fudbaleri Borca dominiraju i postižu tri gola, a u drugom trener Janićijević uvodi tri mlada osamnaestogodišnja igrača što gosti koriste i postižu dva gola, za konačan rezultat 3:2. Strelci za borac su bili Perovanović, Janićijević i Igor Arsenijević. Perovanoviću je ovo bio šesti gol, od koji je četiri postigao iz prekida (slobodnog udarca).

Za Borac su igrali; G. Filipović, Gorunović, Simanić, Deheljan, Banzić, Janićijević, Nikolić, Arsenijević, Komnenović, Perovanović i Islamović, u igru su ušli i A. Filipović, Grković i Živkovićc. Zbog duplih žutih kartona nisu igrali Bošković i Mitrović, kao ni Jovanović zbog obaveza na poslu.

Zbog loše igre u drugom poluvremenu trener Janićijević je pretrpeo kritike od nekih navijača i prijatelja Borca. Ali. on im je odgovorio da je politika kluba da stvara sebi mlade igrače, a ovo je bila sjajna prilika da i mladi zaigraju pred svojom publikom. Tri boda su tri boda i to se piše. Podršku trenera daje i uprava kluba kao i vaš izveštač, a za lošu igru sigurno nisu krivi igrači koji su ušli u igru, već oni koji nisu izašli a igrali su loše.

Proleter - Borac 1:1

U sedmom kolu Starcevci su gostovali u Banatskom Karlovcu. Ekipa Proleter je jedna od najgrubljih ekipa u ligi, ali u poslednje tri godine Borac nije poražen u Karlovcu, pa se očekivalo da se tradicija nastavi. Na terenu, pored grubosti domaćina naišlo se i na domaćinski nastrojenog sudiju, tako da se od fudbalske igre videlo vrlo malo. Proleter dolazi u vođstvo u 14. a Borac izjednačuje u 23. minutu, što je i konačni rezultat utakmice. Strelac za Borac je bio Bošković nakon grube greške domaćeg golmana. Beležimo još dve prilike za Borac: u 70. minutu nakon kornera Janićijević postiže gol, ali ga sudija poništava zbog “faula u napadu“ koji je samo on video. U 80. minutu nakon dodavanja Živkovića, Islamović izlazi sam ispred domaćeg golmana, ali mu ovaj brani udarac.

U redovima Borca najbolju igru pružio je Miloš Banzić, a vrlo dobar je bio i Mihajlo Simanić. Sa ovim bodom Borac ostaje na drugoj poziciji na tabeli i čeka sledeće kolo kada u Starčevu igra komšijski derbi Borac - Budućnost B. Brestovac.