ARHIVA

STARČEVO NA INTERNETU

KONTAKT: [email protected]

Posustali u 92. minutu

U odloženom 14. kolu derbi kola je završen bez pobednika - 1:1, a gosti iz Brestovca izjednačili su u sudijskoj nadoknadi. Gubitak ova dva boda koštao je Borac dva mesta na tabeli; umesto na petom, zimovaće na sedmom mestu sa 25 bodova.

Mladost - Borac 1:0

Petnaesto kolo igrano je po rasporedu 25. novembra i trebalo je da bude poslednje. Ali pošto je 14. kolo odloženo, igralo se i 2. decembra. A u 15. kolu fudbaleri Borca gostovali su u Vojlovici ekipi Mladosti. Pobedio je domaćin sa 1:0. U redovima Borca nije ništa štimalo pa ni igra Borca nije ličila ni na šta. Podmlađena ekipa iz Vojlovice održala je lekciju o fudbalu “zvezdama“ iz Starčeva i samo zahvaljujući  golmanu Milićevu, Starčevci su izbegli teži poraz.

Borac - Budućnost 1:1

Svanuo je i 2. decembar kada se igralo odloženo 14. kolo, a u goste u Starčevo stigao je lider - Budućnost iz Banatskog Brestovca, ekipa koja ima najbolju navalu u ligi, koja je postigla 40 golova u 14 utakmica, ali i odbranu koja je primila samo 13 golova.

Međutim, ovo je bio derbi i niko nije bio favorit. Fudbaleri Borca su krenuli vrlo žestoko ne respektujući protivnika. No, ni gosti se nisu predavali, pa je u nekim delovima utakmice terenska inicijativa bila na njihovoj strani. Izvanrednu igru Starčevci krunišu u 25.minutu kada Perovanović iz prekida, sa oko dvadesetak metara, pogađa mrežu Brestovčana. To je bio i rezultat poluvremena, a u drugom Brestovčani više napadaju, ali golman Borca sa lakoćom sve zaustavlja, sve do 90. minuta kada je prvi put matiran, ali iz ofsajda. Sudija poništava taj gol i pokazuje nadoknadu vremena od tri minuta. I odmah se Brestovčani organizuju, napadaju i kroz šumu nogu Brajović šalje loptu u mrežu Borca! Hladan tuš za Starčevce, a za Brestovčane “opštenarodno veselje“ jer su sa ovim osvojenim bodom osvojili titulu jesenjeg prvaka lige.

Za ekipu Borca su igrali: Milićev, Jovanović, Simanić, N. Janićijević, I. Arsenijević, G. Janićijević, Nikolić, Mitrović, Komnenović, Perovanović i Čalić. U igru su ušli i: Matijašević, Gorunović i S. Filipović.

Utakmicu je posmatralo oko 300 gledalaca kao i veći broj pripadnika sedme sile (novinara), a sama utakmica je dobila odličnu ocenu i proglašena za jednu od najboljih utakmica lige u celoj polusezoni.