ARHIVA

STARČEVO NA INTERNETU

KONTAKT: [email protected]

U nastavku prvenstva - polovično

Nastavljeno je prvenstvo u Prvoj južnobanatskoj fudbalskoj ligi. U prošlih pet kola, fudbaleri Borca su dva puta pobedili, dva puta su poraženi i jedanput su remizirali. Od petnaest mogućih bodova osvojeno je samo sedam, što nije realan odnos u poređenju sa prikazanom igrom. Jer, osim u Gaju, Borac je u svim drugim utakmicama bio znatno bolji takmac.

Evo rezultata:

6. kolo: Borac - Radnički (Kovin)  1:1

7. kolo: Partizan (Gaj) - Borac     5:2

8. kolo: Borac - Jedinstvo (Vlajk.) 2:0

9. kolo: Jugoslavija (Jab.) - Borac 3:2

10. kolo: Borac - Vulturul (Greb.)  3:2

U šestom kolu u Starčevu se igrao derbi kola: Borac i kovinski Radnički odmerili su snage. Epitet derbija je opravdan jer skoro u Starčevu nije viđena tako dobra utakmica. Fudbaleri Borca su stalno napadali, a ekipa iz Kovina pretila je iz brzih kontri. Konačnih 1:1 nije realan rezultat, jer su starčevački fudbaleri tokom većeg dela utakmice bili bolji protivnik. Strelac za Borac je bio Gojko Janićijević, koji je ujedno bio i najbolji igrač na terenu.

Sagorevši u utakmici protiv Radničkog, fudbaleri Borca nisu mogli da se u narednom kolu suprotstave zagrejanim Gajčanima, pa je rezultat bio prilično ponižavajući - 5:2 za domaći Partizan. Igra Borca u toj utakmici je bila takva da je treba što pre zaboraviti.

Delimična satisfakcija ostvarena je u narednom, osmom kolu kada je u Starčevo došla ekipa Jedinstva iz Vlajkovca. Borac je pobedio sa 2:0 i to bez većih problema. Utakmica je bila rutinska, a protivnik nezreo za ovu ligu.

U devetom kolu Borac je otišao u Jabuku na megdan novopečenom ligašu Jugoslaviji. Kod navodno dobrih prijatelja, Starčevci su se proveli kao “bosi po trnju“. Posle vođstva Borca od 2:1 nastaje takav pritisak na sudijsku trojku, kako sa terena tako i iz publike, da oni više nisu znali šta sude. Takav pritisak nije izdržala ni ekipa Borca, pa za pet minuta prima dva gola za konačnih 2:3. Ipak, ostaće zapisano da je Borac nadigrao Jabučane i imao 5-6 stopostotnih šansi za gol koje nisu realizovali, što je ustvari i urok poraza...

U 10. kolu Borac je dočekao Vulturul iz Grebenca. Oslabljeni i podmlađeni gosti predstavljali su lak plen za razigrane domaćine i na poluvreme se odlazi već sa 2:0 za Borac. Početkom drugog poluvremena već je 3:0 - het trik Igora Arsenijevića. Zatim trener Janićijević pruža šansu mlađim igračima sa klupe i sledi opuštanje što gosti koriste i postižu dva gola za konačnih 3:2.

Za ekipu Borca u ovoj utakmici nisu nastupili Perovanović i Gojko Janićijević koji je i trener ekipe a igrali su: Milićev, Jovanović, Gorunović, Deheljan, Matijašević, N. Janićijević, Simanić, Ćalić, I. Arsenijević i Lukić. U igru su ušli i: Filipović, Rankić i D. Ćirković.

Analizirajući sve protekle utakmice, u ovom prvenstvu najbolju igru su pokazali Nenad Mitrović i Marko Perovanović.

Što se tiče omladinskog pogona, omladinci Borca igraju promenjivo i vrlo nedisciplinovano, pa je uprava bila primorana čak da neke igrače udalji iz ekipe.