ARHIVA

STARČEVO NA INTERNETU

KONTAKT: [email protected]

Počelo je, počelo!

U nedelju 18. marta počeo je prolećni deo prvenstva 2006/2007. godine. Odigrana su dva kola a uspeh je polovičan. Posle pobede i radosti u Grebencu, hlađenje u Starčevu - remi sa timom iz Banatskog Karlovca.

Vulturul - Borac 1:4

Prvo poluvreme ove utakmice je pripalo domaćinu, pa su Grebenčani poveli sa 1:0. U  drugom poluvremnu - druga slika na terenu:  domaći igrači, fizički nespremni, “sagoreli“ su od želje za pobedom, a to su iskoristili igrači Borca i na kraju 1:4, pobeda Starčevaca. Tri vrlo važna boda za vrh tabele, a pobede u ovom kolu ostvarile su sve tri ekipe koje se nalaze ispred Borca na tabeli. Strelci za Borac su bili: Jovanović dva puta, Matijašević i Stefanović.

Na ovoj utakmici Borac je imao dvanaestog igrača: navijače koji su puno pomogli jer su u tridesetom minutu isprovocirali najboljeg domaćeg igrača, a sudija mu je zbog nesportskog ponašanja pokazao crveni karton.

Borac  - Proleter 1:1

U goste je došao Borčev najnezgodniji protivnik, jer u zadnja tri prvenstva Borac nije pobedio ovu ekipu ili tačnije: Proleter uvek uspe u poslednjim minutima, čak i u nadoknadi vremena, da izjednači rezultat i tako otkine bodove Borcu. Tako je bilo u ovaj put: Borac je vodio sa 1:0 sve do 86. minuta kada su gosti izjednačili. Prljava igra i bezobrazluk gostiju nisu opravdanje za dva izgubljena boda ali činjenica je da fudbaleri iz Starčeva ne umeju da igraju protiv ovakvih ekipa. Gol za Borac postigao je Nikolić iz jedanaesterca, a igrali su: Milićev, Banzić, Đokić, M. Arsenijević, Matijašević, Simanić, Nikolić, Jovanović, N. Janićijević, Stefanović i Lukić, a u igru su ušli i: Gorunović, Komnenović i S. Filipović.

Omladinci Borca su loše startovali: iz dve utakmice osvojili su samo jedan bod, ali to ne zabrinjava jer najbitnije je da momci igraju dobro a rezultat će već doći.

Već u narednom kolu Borac igra prvi derbi u Banatskom Brestovcu, zatim u Starčevo dolaze još jedne komšije - iz Vojlovice. U petom kolu Borac gostuje u Opovu, posle ove utakmice najavljen je sastanak Upravnog odbora da bi se analizirao učinak i odnos prema vodećim ekipama.

Santrač sa starčevačkim prijateljima

U četvrtak 22. marta naše selo je posetio Slobodan Santrač, legendarni centarfor OFK Beograda i nekadašnji selektor reprezentacije Jugoslavije. Santrač je sada direktor svih mlađih selekcija reprezentacije Srbije. Popularni Sani je bio u privatnoj poseti, ali je ipak iskoristio priliku da svrati na stadion Borca i malo proćaska sa prisutnima.

Popularni Sani se brine za fudbal u Srbiji i za SN o tome kaže: - Propašće nam fudbal ako ga opštine ne zaštite. Potrebno je da svaka opština u svojoj nekoj službi, na primer za sport, ima svog koordinatora za fudbal koji će voditi računa najviše o nižim kategorijama kao o fudbalskim školama. Tu treba napraviti kvalitet a zatim formirati “nukleus“ u nekom klubu koji bi tada predstavljao ono najbolje što imamo, a ne da fudbal igraju “tatini i mamini sinovi“ - izneo je svoj stav o fudbalskoj današnjici Santrač.

Predstavnici Borca su upoznali Santrača sa planovima kluba, kao i o nameri Mesne zajednice o izgradnji tribina, na šta je Santrač odgovorio: - Pre trideset godina sa Gojkom Zecom igrao sam fudbal na ovom terenu i tada ste planirali da pravite tribine. Drago mi je da će se ti planovi konačno ostvariti a dobro je  i to što mesna vlast ima razumevanja za ovaj klub, jer sami ne bi mogli da opstanete - zaključio je Santrač.

Zoran Stojanov

ODRŽANA SKUPŠTINA FK-a BORAC

U poslednji petak pred početak prvenstva održana je redovna radna Skupština kluba.

Pre prve tačke, generalni sekretar kluba Milan Grgić, podneo je neopozivu ostavku na to mesto, a zatim je izneo finansijski izveštaj za proteklu godinu. Nakon kraće diskusije, izveštaj je usvojen jednoglasno.

Zatim su popunjena dva mesta u Upravnom odboru - na predlog predsednika kluba novi članovi su Spasen Spasenovski i Jovan Perovanović, a Milan Grgić je prihvatio mesto u Nadzornom odboru. Mesto generalnog sekretara ostalo je upražnjeno.

Najviše polemike izazvali su planovi Uprave da ozbiljno “napadne“ vrh tabele. A komentari su bili da nije vreme za tako nešto. To je već viđeno, i Borac i ovo selo zaslužuju veći rang takmičenja. Uprava je sve komentare i predloge prihvatila kao dobronamerne.