ARHIVA

STARČEVO NA INTERNETU

KONTAKT: [email protected]

Starčevci na drugom mestu

Po mišljenjima fudbalskih stručnjaka, pred početak novog prvenstva, ekipa starčevačkog Borca je svrstana u autsajdere, jer uprava Kluba nije mogla da računa na čak 10 fudbalera koji su uglavnom bili u startnoj postavi Borca u proteklom prvenstvu (osam igrača je otišlo u druge klubove, Ćirković je teže povređen a Knez zbog obaveza na poslu ne može da igra). Došao je samo jedan igrač, koji naravno nije mogao da zameni sve.

Ipak, neočekivano, ali Borac je posle 5 odigranih kola na drugom mestu! Osvojeno je 11 bodova, bez poraza! Ekipa sa nekoliko starijih igrača i sa fudbalerima od 20 godina, ima svoju prepoznatljivu igru kojoj ni favoriti, bar na papiru, ne mogu da se suprodstave.

Borac - Vulturul 0:0

U prvom kolu Borcu je na megdan došao FK Vulturul iz Grebenca, novajlija u ligi. Iako gosti ni jednom nisu ugrozili gol Starčevaca, utakmica je zavšena nerešenim rezultatom - 0:0. Domaći igrači nisu realizovali ni jednu od mnogobrojnih šansi, tako da je osvojen samo 1 bod.

Proleter - Borac 1:1

U drugom kolu fudbaleri Borca su gostovali u Banatskom Karlovcu. Podsećanja radi, Borac je u poslednjem kolu prošlog prvenstva gostovao upravo u ovom mestu a utakmica je završena rezultatom 2:2. Domaći su izjednačili u sudijskoj nadoknadi vremena.

Ova utakmica je bila repriza, počev od negostoljubivosti domaćina, verbalnih provokacija pa čak i do fizičkih duela i na terenu i u publici. Borac je vrlo brzo došao u vođstvo: na idealan centaršut Saše Jovanovića najbolje reaguje Vlada Čalić i to je 1:0 za Borac. Domaćin u nastavku pokušava svim snagama da dođe do izjednačenja, ali golman Borca Dejan Milićev sve brani, čak i jedanaesterac. Ipak je savladan tek u 90 minutu uz veliku pomoć sudije koji je bio 12. igrača domaćeg tima.

Borac - Budućnost 4:2

Treće kolo je igrano u Starčevu - bio je to komšijski derbi jer su u goste Starčevcima došli Brestovčani. Komšije su favorizovani, i u tom trenutku već su zauzimali prvo mesto na tabeli. Na njihovu žalost, u Starčevu su samo mogli da “oberu zelen bostan“.

Fudbaleri Borca ne da su pobedili tim Budućnosti, nego su ih i fudbalski nadigrali u svim segmentima igre. Utakmici je prisustvovalo 300-350 gledalaca. Zanimljivo je da su se za tu utakmicu akreditovali novinari Sporta, Sportskog žurnala i novosadskog Dnevnika, a da su utakmici prisustvovali mnogi sportski radnici i treneri koji su tog dana bili slobodni.

Za Borac su golove postigli: Nikolić, Matijašević,  Komnenović i Stevanović, a ekipa je nastupila u sledećem sastavu: Milićev, Banzić, M. Arsenijević, Deheljan, Matijašević, Janićijević, Nikolić, Simanić, Jovanović, Stefanović i Lukić. Igrali su još i: Komnenović, Gorunović i Saša Filipović.

Posle nerešenog prvog poluvremena (2:2), prevagu je doneo ulazak Borka Komnenovića. NJegov ulazak u igru je osvežio Borac, a nekoliko putaj e na brazilski način, “biciklicom“, provozao protivničku odbranu, da bi u jednom napadu pogodio prečku, a u drugom i zatresao mrežu gostiju.

Bio je to praznik fudbala.

Mladost - Borac 1:2

Sa gostovanja u Vojlovici Borac se vratio sa sva tri boda. Solidna ekipa Mladosti za ovu priliku se jedva okupila (ekipu je sa klupe vodio predsednik Kluba), pa nije predstavljala veliki problem za Starčevce koji su rutinskom igrom stigli do trijumfa. Utakmica je protekla u igri  bez grubosti i bez kartona.

Borac - Omladinac 1:0

Peto kolo je odigrano 17. septembra, a Starčevcima je gostovao tim Omladinca iz Opova. Gosti su pružili kvalitetnu igru ali samo u odbrani, dok ostatak tima nije zadavao probleme razigranim Starčevcima. Konačan rezultat je 1:0, a to što nisu primili više golova, igrači Omladinca treba da zahvale sreći jer je bilo šuteva koji su završavali u prečku i stativu, a nekoliko puta, iz blizine, i u golmana, pa je tako čak i promašen penal. Sve u svemu, lepa utakmica na kojoj je jedini strelac bio kapiten Borca Ivan Nikolić. Veliku borbenost je prikazao Gojko Janićijević Sesa, a utakmicu je posmatralo oko 200 gledalaca.