Starčevo na Internetu

Kontakt

Borac u Vojvođanskoj ligi!

FK BORAC STARČEVO: Šampioni 2008/2009. godine

Završeno je prvenstvo u prvoj JBF ligi. Fudbaleri Borca su uspeli da sačuvaju lidersku poziciju i plasirali se u viši rang takmičenja - Vojvođansku ligu - istok. Odluka je pala u poslednjem kolu u Starčevu pred oko 2500 gledalaca i na do sada neviđenom spektaklu.

Nakon pobede nad Partizanom u 26. kolu i preuzimanja liderske pozicije Starčevci su dva puta gostovali i doneli šest bodova i dva puta igrali kući i osvojili četiri boda.

Borac (V.S.) - Borac 1:2

U 27. kolu u Velikom Središtu Starčevci su imali puno sreće, i ako su već u drugom minutu poveli golom Saše Jovanovića i imali dominaciju u igri. Domaćin uspeva da ijednači u 85-om minutu i kad su svi očekivali kraj u 90-om minutu Damir Jovanović snašnim šutem sa preko 20 metara postavlja konačan rezultat 1:2 i donosi tri boda u Starčevo.

Borac - Sloga (B.N.S.) 3:0

U 28. kolu u Starčevu je gostovala ekipa Sloga iz Novog Sela. Fudbaleri Borca sada već snažno motivisani imaju dominaciju, ali se na odmor odlazi sa rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu Stračevci materijalizuju dominaciju, konačno 3:0 za Borac. Strelci su: Živković, Nikolić i Arsenijević. Ovu utakmicu posmatralo je oko 500 gledalaca, mada se pitanje pobednika nije ni postavljalo, što je nagoveštavalo veliki derbi u poslednjem kolu.

Polet - Borac 1:3

Pretpolednje kolo donelo je jedno iznenađenje: iz trke za vrh tabele ispada Partizan iz Gaja jer je na svom terenu igrao nerešeno (1:1) sa Radničkim iz Kovina. A Starčevci imaju još jedno gostovanje u Izbištu gde domaćin prvo poluvreme privodi kraju u svoju korist 1:0. U drugom delu, iz igre izlaze Janićijević i Perovanović, a ulaze Živković i Simanić. Mladi igrači donose prevagu u igri i uspevaju da postignu tri gola za konačnih 1:3. Strelci su bili Živković, D. Jovanović i Arsenijević.

Jedini pratilac Borca, Mladost iz Omoljice, takođe je pobedila sve svoje protivnike i ostala Borcu za petama na samo bod razlike. Odluka o prvaku pada u poslednjem kolu u Starčevu u međusobnom duelu.

Borac - Mladost 1:1

21. jun je dan odluke, u Starčevu će u derbiju celog prvenstva igrati Borac i Mladost iz Omoljice. Ulog je ogroman, pobednik će biti šampion lige i plasiraće se Vojvođansku ligu, Starčevcima odgovra i nerešeno.

Derbi je dugo najavljivan i tog dana Starčevo je bilo centar fudbala u južnom Banatu, svi putevi vodili su u Starčevo. Uprava Borca stvara besprekorne uslove za igru, vreme oblačno ali bez kiše i vrlo prijatno za igru. Tribine su se polako punile. Glavni sudija je Veljić, pomoćnici Nikolić i Eror, delegat Mihajlović, svi iz Pančeva. Ni fudbalski savez, ni sudijska organizacija nisu dozvolili da na ovaj meč padne ni trun sumnje u regularnost pa se imena “delioca pravde“ saznala tek pred sam početak utakmice.

U predigri, omladinci iz Starčeva i Omoljice igraju nerešeno 1:1. Onda na teren istrčavaju prve ekipe, obe u najjačim sastavima. A na tribinama da se “naježiš“  - oko 2500 gledalaca, navijačke grupe i jednog i drugog tima, atmosfera brazilska, a utakmicu su snimale dve televizije: TV Pančevo i SOS kanal.

Sama utakmica zbog svoje važnosti nije bila baš “lepa za oko“, ali je obilovala žestokim startovima i velikim zalaganjem. Obe ekipe su igrale vrlo odgovorno. U prvom poluvremenu iskusnija ekipa gostiju ima laku terensku inicijativu, međutim bedem Borca je neprobojan. U 45. minutu igre Borko Komnenović, napadač Borca koristi poklon loptu i nesporazum u odbrani gostiju i ubacuje loptu u mrežu, 1:0 za Borac. Stadion je eksplodirao kao da su svi navijali za Borac.

U drugom poluvremenu mladi igrači Borca oslobađaju se pritiska i imaju laku dominaciju u igri. Obe ekipe stvorile su nekoliko izvanrednih šansi, ali su golmani bili na visini zadatka. A onda u 85. minutu nakon prodora pored korner linije, Binđa prebacuje loptu na drugu stativu, a Nikolovski ubacuje u mrežu  Borca za 1:1. Iskusni igrači Borca, predvođeni kapitenom Nikolićem, preuzimaju odgovornost i uspevaju da sačuvaju rezultat do kraja. Konačno 1:1, a zatim  opšte slavlje Starčevaca, bod “ko kuća“ i plasman u viši rang Vojvođansku ligu - istok. Slavlje se prenelo i na publiku a nekolicina je uspela da dobije i pobedničke dresove.

Za ekipu Borca igrali su: Milićev 8, S. Jovanović 7,5 , Bošković 7, Deheljan 7,5 , Arsenijević 8, Banzić 7,5 , Nikolić 8, Splajt 7, (Simanić 7), Komnenović 7,5 , (Đokić 7), Perovanović 7, D. Jovanović7.

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je golman Borca Dejan Milićev, koji je nakon sudara sa protivničkim igračem i ozbiljnije povrede ostao na golu do kraja utakmice i svojim intervencijama potvrdio da je najbolji golman lige.

21. jun biće upisan u istoriju kluba jer je plasman u Vojvođansku ligu najveći uspeh kluba. Sezone 1994/95. Borac se takmičio u Vojvođanskoj ligi ali je tada bilo više vojvođanskih liga.

Da podsetimo: Vojvođanska liga - istok je četvrti rang takmičenja a sačinjavaju je tri područja: Područna liga Subotice, Područna liga Zrenjanina i Prva južnobanatska liga (područje Pančevo). Iz područja Subotice su klubovi: Bačka 1901 (Subotica), Bačka Topola, Panonija (Panonija kod Bačke Topole), Radnički (Bajmok)  i  novi član Bačka iz Pačira kod Bajmoka. Iz područja Zrenjanin: Radnički, Budućnost (Srpska Crnja), Jedinstvo (Novi Bečej), Kozara (Banatsko Veliko Selo), Sloboda (Novi Kozarci kod Srpske Crnje), Crvena zvezda Bio Star (Vojvoda Stepa kod Srpske Crnje), Polet (Nakovo), Obilić (Novi Kneževac) i novi član Vojvodina (Novo Miloševo). Iz područja Pančevo (prva JBF liga): Dinamo, Radnik (Stari Tamiš), Budućnost (Alibunar), i novi član Borac iz Starčeva.