STARČEVO NA INTERNETU

KONTAKT: [email protected]

Borac - Mladost (V.) 1:0

U poslednjem kolu sezone 2007/08. i u komšijskom derbiju, ovaj put začelja, u Starčevu su se sastali FK Borac i FK Mladost iz Vojlovice.

Na tribinama stadiona u Starčevu ponovo se okupio veliki broj ljubitelja fudbala, fudbalskih stručnjaka i “superkontrolora suđenja“. Taktika domaćih igrača bila je - ne srljati, igrati poluzatvoreno i čekati grešku gostiju. koji su morali da igraju na “sve ili ništa” jer im je samo pobeda garantovala opstanak u ligi. Igralo se uglavnom na sredini terena, uz povremenu blagu prednost Borca. Na poluvremenu - 0:0. U nastavku susreta Borac pojačava tempo i postiže gol, a zatim se nižu šanse domaćih fudbalera. Ipak, na kraju ostaje 1:0.

Strelac jedinog pogotka bio je Marko Perovanović, a za Borac su nastupili: Kužet, Jovanović, Gorunović, Deheljan, Matijasević, I. Arsenijević, Nikolić, Mitrović, Simanić, Perovanović i Komnenović. U igru su ušli i S. Filipović, M. Arsenijević i D. Ćirković.

Na kraju prvenstva Borac se plasirao na deveto mesto sa osvojenih 44 bodova, a čitava situacija je spasena trima uzastopnim pobedama i devet osvojenih bodova koji su zadržali starčevački klub u Prvoj južnobanatskoj fudbalskoj ligi.