Arhiva

Starčevo na Internetu

Kontakt

Borac najprijatnije iznenađenje

U nastavku prvenstva fudbaleri Borca osvojili su još devet bodova i zimu će provesti bezbrižno na sedmom mestu sa 29 bodova. U odnosu na klubove iz pančevačkog područja najbolje su plasirani i najprijatnije su iznenađenje. Pored lepe igre Starčevci postižu i dosta golova, ukupno 34. Četvrta su ekipa po broju postignutih golova, što je u proseku dva gola po utakmici. Pojedinačno, najbolji strelac je Rade Makarun. Nakon analize statističkih podataka NVP (najkorisniji igrač) u ekipi je Milan Radosavljević, a odmah za njim je Saša Jovanović.

Trener Borca Gojko Janićijević je prezadovoljan i tvrdi da je takvo stanje i među fudbalerima. Uprkos finansijskoj krizi uprava je uspela da polusezonu privede kraju.

BORAC - RADNIČKI (BAJMOK) 2:0

U 14. kolu u Starčevo je doputovala ekipa Radničkog iz Bajmoka. Ekipa sa sredine tabele nije predstavljala veliku prepreku Starčevcima, a utakmica je završena rezultatom 2:0. Strelac oba gola bio je Rade Makarun.

POLET (NAKOVO) - BORAC 1:3

Na put u Nakovo Starčevci su krenuli sa namerom da donesu sva tri boda. Polet je poslednji na tabeli sa samo četiri osvojena boda. Na poluvreme se odlazi sa rezultatom 0:2 za Borac, a zatim domaćin smanjuje na 1:2.  U 80. minutu sudija dosuđuje penal za domaćina, ali golman Borca Milićev dokazuje da je među najboljim golmanima i u ovoj ligi. Prvo brani penal, a odmah i drugi put odbijenu loptu. Konačan rezultat postavlja Perovanović - 1:3, a strelci prva dva gola su bili Radosavljević i Bošković.

BORAC - VOJVODINA  (NOVO MILOŠEVO) 4:1

U pretposlednjem kolu u Starčevo je doputovala ekipa Vojvodine iz Novog Miloševa. Bio je to duel novajlija u ligi. Stekao se utisak da su se gosti pomirili sa porazom pre početka utakmice. Lepa utakmica za gledanje rešena je vrlo lako rezultatom 4:1 za Borac, a strelci su bili: Makarun, Saša Jovanović (dva puta) i Radosavljević. Na ovoj mirnoj utakmici zabeležen je i jedan nesportski potez. Fudbaler Borca, Poljak, kod rezultata 3:0 i na sredini terena, reklo bi se bez potrebe, udara glavom gostujućeg igrača, što sudija sankcioniše crvenim kartonom. Na redu je disciplinski sudija, a i uprava kluba bi trebala da sankcioniše ovakvo ponašanje.

KOZARA (B.V.S.) - BORAC 2:1

(Prenosimo izveštaj iz “Dnevnika“)

Stadion Kozare, gledalaca 200, sudija: Babić (Višnjevac). Strelci: B. Bunić u 38. i Karanović u 87. (iz penala) za Kozaru, a Jovanović u 81. minutu za Borac. Žuti kartoni: Sokola, Panić, Protić (Kozara), a Kolak, Perovanović, Deheljan i Milićević (Borac). Crveni kartoni: D. Kitanović (Kozara), Brajović (Borac).

KOZARA: Oljača 8, Rošajac 8 (Sokola 8), Panić 8 (Labus 7), Bjelanović 8 (Lakić 8), D. Kitanović, Trivunčević 7, Protić 8, Karanović 9, V. Kitanović 8, I. Rodić 8, B. Bunić 9.

BORAC: Milićev 7, Jovanović 7, Đokić 7 (Bošković 7), Dehaljah 7, Kolak 7, Radosavljević 7, Nikolić 7, Brajović, Ćirković 7 (Perovanović 7), Arsenijević 8, Makarun 8.

Domaći fudbaleri na oproštaju od svojih navijača zabeležili su minimalnu pobedu od 2:1 i to pogotkom s' penala tri minuta pred kraj meča. Domaćin je imao inicijativu u prvom delu igre i u 37. minutu poveo sa 1:0. Bunić je oštro šutirao sa preko 20 metara, a lopta je po svemu sudeći okrznula nekog od gostujućih igrača i prevarila golmana gostiju. Gosti iz Starčeva izjednačili su posle brze akcije golom Jovanovića, koji je lobovao istrčalog golmana domaćina. Da gosti ne odnesu kući veliki bod pobrinuo se Zoran Karanović. On je oboren u kaznenom prostoru Borca i sudija je pokazao na belu tačku. Isti igrač je bio siguran realizator. Vredno je istaći da su oba protivnika igrala sa igračem manje, zbog crvenih kartona.

Na redu je dvomesečna pauza. Kad počne prelazni rok očekuje se velika ponuda igrača iz okoline pa će uprava i stručni štab imati puno posla. O eventualnim promenama obavesićemo u sledećim brojevima SN.