ARHIVA

STARČEVO NA INTERNETU

KONTAKT: smzstarcevo@yahoo.com

Borac deli titulu jesenjeg šampiona

U  poslednja četiri kola fudbaleri Borca osvojili su 8 bodova, a “najljući“  protivnik Partizan iz Gaja svih 12, pa tako ove dve ekipe dele prvu poziciju s' tim što Gajčani imaju bolju gol razliku, a u međusobnom susretu pobedili su Starčevci!

Borac- Borac (V. Središte) 1:0

U 12. kolu sastali su se imenjaci iz Starčeva i Velikog Središta. Nakon utakmice sa Partizanom u prethodnom kolu Starčevci kao da su “pregoreli“  pa su u ovoj utakmici jedva došli do pobede od 1:0, a gol je postigao Islamović iz jedanaesterca sredinom drugog poluvremena. Treba reći da zbog parnih žutih kartona nisu igrali Perovanović i Janićijević.

Sloga (B.N.S.) - Borac 1:1

U 13.kolu Starčevci su gostovali u Banatskom Novom Selu. Domaćin, ekipa Sloge, bila je u donjem delu tabele i morala je da pobedi makar i silom. Ali nije išlo, i pored velikog pritiska na sudije - konačni rezultat je 1:1. Strelac za Borac je bio Saša Jovanović. Na golu Borca briljirao je Dejan Milićev, a dobru igru pokazao je i Igor Arsenijević, koji je pred kraj utakmice “pazario“ i crveni karton (mada nije trebao da dobije ni žuti). Zbog pobede u Gaju, i sa ovim jednim bodom Borac je zadržao prvo mesto na tabeli.

Borac - Polet 4:3

Pretposlednje kolo igrano je 16. novembra. A u Starčevo je gostovala ekipa Poleta iz Izbišta. Trener Gojko Janićijević na teren izvodi podmlađenu ekupu, čuvajući “glavne“ igrače za sledeće kolo i derbi  protiv Omoljice.

Prvo poluvreme završeno je nerešeno 0:0, pa Janićijević u ekipu uvodi Marka Perovanovića. I sve dolazi na svoje, Borac je u vođstvu do kraja, a gosti u 90. minutu postavljaju konačni rezultat 4:3. Strelci za Borac bili su: Islamović, Perovanović, Jovanović i Živković.

Mladost (Omoljica) - Borac  0:0

15.kolo, 23. novembar 2008. godine.

Omoljica: stadion kod Ponjavice, gledalaca oko 200, sudija Ivan Nikolić, Pančevo. Žuti kartoni: Lukić, Kalapiš, Guran, Đukanović, Živanović (Mladost), Perovanović, Nikolić, Mitrović, Janićijević, Simanić, Živković (Borac).

Mladost: Bujaković 7,5, Živanović 8, Mitrović 7,5, Kalapiš 7,5 , Stefanović 7, (Savanović 7), Guran 7,5, Lukić 8, Đukanović 7,5, Božić 8, Milenković 7,5, (Sladaković - ) , Radović 7,5.

Borac: Milićev 7,5, Jovanović 8, Bošković 7,5, Deheljan 8, Banzić 7,5, Janićijević 7,5, Nikolić 8, Mitrović 7, (Simanić-), Komnenović 7,5, (Živković), Perovanović 7,5, Islamović 7,5.

Igrač utakmice: Bojan Deheljan  (Borac).

Beleška delegata: “Komšijski derbi protekao u pravoj muškoj borbi koja je obilovala sa dosta oštrih startova i duel igre što je za proizvod imalo veliki broj opomena - ukupno 11. Obe ekipe imale su period svoje igre kada su propustili nekoliko izglednih prilika za pogodak. Sve opomene ispravno su dosuđene“.

Iako je vreme bilo hladno i jako vetrovito, nepovoljno za igru, viđena je utakmica koja opravdava epitet  derbija. Veliko zalaganje na terenu kod obe ekipe takom svih 90. minuta. Stiče se utisak da je domaćin imao više loptu u posedu, a gosti su opasnije pretili iz kontranapada, pogotovo pred kraj prvog poluvremena kada je u nastavku akcije Komnenović oči-u-oči sa golmanom domaćih sa 12-13 metara šutirao preko gola, a Islamović, nakon nakon dodavanja Boškovića u 40. minutu i Mitrovića u 45. šalje loptu tik pored gola.

Osvojen je jedan bod u gostima, što je dobro, ali je izgubljena titula jesenjeg prvaka, jer su se Gajčani izjednačili na tabeli sa bodovima ali zbog bolje gol razlike zauzimaju prvo mesto.

Ekipa Borca je u ovom delu prvenstva postigla 25 golova, a strelci su bili: Islamović 8 puta, Perovanović 7, Jovanović 3, Živković 2, a po jednom su pogađali, Janićijević, Arsenijević, Bošković, Gorunović i Nikolić.

U narednih nekoliko meseci na stadionu će mreže mirovti. Sada je na potezu Uprava kluba, treba sačuvati ekipu i dovesti još neka pojačanja. U toku su i razgovori sa Starčevcima koji fudbal igraju u drugim klubovima. Šta će biti, obavestićemo vas u sledećim brojevima SN.

16.  Vulturul  (Grebenac) 14: 29 11

• Utakmica između Budućnosti i Jugoslavije je prekinuta u 67. minutu, pa nije ni registrovana u tabeli.

FK BORAC - SEZONA 2008/2009.

Stoje: J. Perovanović, Spasenoski, Janićijević, Grković, Živković, Deheljan, Bošković, A. Filipović, Islamović, M. Perovanović, Nikolić, Radonjić, Petrović. Sede: G. Filipović, KomnenoviĆ, Jovanović, Simanić, Mitrović, Bukumirić, Gorunović, Milićev i M. Arsenijević. Od igrača koji su nastupali ove jeseni na slici nedostaju: Banzić, I. Arsenijević, Matijašević i S. Filipović.