ARHIVA

STARČEVO NA INTERNETU

KONTAKT: [email protected]

Vrh tabele i dalje u igri

U prva dva kola nastavka sezone, fudbaleri Borca zabeležili su jedan poraz i jednu pobedu. Po prikazanoj igri, nagovestili su da će ostati u vrhu tabele.

Polet - Borac 2:1

U prvoj utakmici starčevački fudbaleri gostovali su ekipi Poleta u Izbištu. U beloj “uštirkanoj“ opremi, Starčevci su izgledali kao manekeni na blatnjavom i raskopanom terenu. Pazeći da se “ne isprljaju“, primili su gol već u tridesetoj sekundi meča, a da pri tom niko od “manekena“ nije ni dodirnuo loptu! Za 2:0 za domaće čekalo se samo 5 minuta. Kada se očekivalo da će Borac potpuno pasti, ipak su se vratili u igru, i do kraja utakmice su bili bolja ekipa, sa vrlo opasnim napadima i besprekornom igrom na sredini terena. Ipak, na kraju, postigli su samo jedan gol, a strelac je bio Perovanović iz jedanaesterca, koji je nad njim i načinjen. Vrlo dobru igru na ovoj utakmici prikazao je i Miloš Panović (pojačanje iz Beograda) koji je igrao na mestu štopera.

Borac - Slavija 4:1

U drugom kolu igranom 19. marta u Starčevu je gostovala ekipa Slavije iz Kovačice. Pošto su u prethodnoj polusezoni Starčevci loše prošli u Kovačici, imali su motiv više za pobedu. Pred oko 200 gledalaca, utakmicu je sudio Šaponja iz Kovina. Strelci za Borac su bili: I. Arsenijević u 16. minutu, Perovanović u 57. minutu (iz penala), Nikolić u 70. i Bošković u 86. minutu.

Za Borac su nastupili: Kužet (7), Stanković (7), Bošković (7), Panović (7,5), Ćirković (7,5), I. Arsenijević (8), Nikolić (7), Mitrović (7,5), Lukić (7), Perovanović (7), Čalić (7), a igrali su i S. Filipović (7), Banzić (-) i Gorunović (-).

Od prvog sudijinog zvižduka, fudbaleri su pokazali ko je favorit u ovom duelu, a pitanje je samo bilo, kojim će se rezultatom završiti utakmica. Mrežu gostiju je načeo mlađani Igor Arsenijević, najbolji akter ovog meča, već u 16. minutu. Najlepši gol je postigao Nikolić, kada je u nastavku akcije šutirao sa nekih 25 metara, precizno, u rašlje gola gostujućih igrača.