Sport

FUDBAL

Zadovoljio samo Ćira

Klub prijatelja obezbedio je trenerke za igrače Borca

U nastavku prvenstva fudbaleri Borca startovali vrlo loše, od 12 osvojili samo tri boda. Umesto fudbala na terenu demonstrirali glumu, svađu i nesportsko ponašanje, što je prouzrokovalo veliki broj crvenih i žutih kartona. Najnedisciplinovaniji su bili igrači od kojih se najviše očekivalo: Arsenijević (kažnjen sa pet utakmica neigranja), Makarun i Perovanović. Zdravstvenih problema imali su Saša Jovanović, obnovljenu povredu i Damir Jovanović. Jedini koji je zadovoljio je najmlađi igrač Borca osamnaestogodišnji Marko Ćirković. Popularni Ćira je odigrao sve utakmice i pokazao izvanresno zalaganje, nad njim je načinjen penal, a bio je i strelac protiv Alibunara.

U u tri gostovanja bez bodova, u Vojvodi Stepi nekompletni, na Starom Tamišu bruka od ponašanja ali i od suđenja, u Subotici debakl od favorizovane ekipe Bačke 1901, pretendenta na prvo mesto (šest komada)... Kod kuće pobeda, ali opet nedisciplina i svađa - opis je ukratko utakmica u prva četiri kola.

Borac - Budućnost 3:0

A u ovom kolu za ekipu Borca igrali su: Milićev, S. Jovanović, Đokić, Poljak, Kolak, Spasić, Nikolić, Ćirković, Živković, Perovanović i Makarun, a u igru su ušli i Bošković, D. Jovanović i Brajović. Strelci su bili Makarun, Perovanović (penal), i Ćirković. Igrač utakmice bio je Marko Ćirković. Trener Janićijević nije želeo da komentariše ponašanje igrača, smatra da o tome treba da se oglasi i uprava, a za dalje kaže: - Dolaze nam teške utakmice, a mi opet imamo puno kažnjenih igrača u naredne dve, kući sa Bačkom Topolom i u Beloj Crkvi sa BAK-om, moramo da uzmemo tri boda, a gde - videćemo.

Poslednja vest

U nedelju je Borac savladao još jednog pretendenta na prvo mesto - ekipu Bačke Topole, sa rezultatom 1:0.

27.kolo 25. 4. u  16 sati: Pančevo: Dinamo - Borac;

28. kolo 28. 4. (sreda) u  16: Starcevo: Borac - Bačka (Pačir)

Nazire se krov

Uprkos kriznim vremenima, nastavljeni su radovi na izgradnji stadiona u Starčevu. Pančevački “Panontrejd“, nakon završetka štrajka u Utvi, počeo je da podiže konstrukciju krova nad tribinama, ali se onda zastalo. Razlog zastoju je prilagođavanje krovne konstrukcije estetskim potrebama, a nastavak radova će vrlo brzo uslediti. Očekuje se da u narednih mesec dana tribine budu pokrivene, a onda sledi uređenje fasade i završetak radova na opremanju lokala.

I to nije sve - očekuje se da će tokom godine, od Fudbalskog saveza stići i vredan poklon u vidu stolica za sedenje, pa će tako starčevački sportski objekat dobiti reprezntativni izgled koji ima malo koji sportski objekat ovog tipa u široj okolini.

Preostaje još samo da starčevački fudbaleri obezbede opstanak u Vojvođanskoj ligi, što neće biti teško, ali da budu bolje plasirani od gradskih rivala Radnika i Dinama, što je - više od igre.

Mi imamo krov, a di je vama?

ODBOJKA

Borac slab u mini-ligi

Odbojkaši Borca su u prva četiri kola mini lige ostvarili učinak od samo jedne pobede i tri poraza i time sveli na teoriju šanse za plasman u baraž za popunu Super lige. Jedan od glavnih razloga za ovaj nešto slabiji rezultat je povreda kapitena i ponajboljeg igrača Darka Tomića koji je propustio sve utakmice mini-lige.

U prvom kolu Borac je gostovao u Staroj Pazovi ekipi Jedinstva i izgubio posle velike borbe sa 3:1 (21:25, 25:19, 25:21, 25:17). Nakon neizvesne igre u prvom setu i vođstva od 1:0, Starčevci su nastavili odlično i u drugom, vodili čak sa 16:11, ali ipak mnogo iskusnija domaća ekipa uspeva da okrene rezultat, dobije drugi set i nakon toga lako privede utakmicu kraju.

Naredne nedelje odbojkaši su ponovo gostovali, ovoga puta u Nišu i izgubili sa 3:0 (25:23, 25:21, 25:19). Iako to krajnji rezultat to ne pokazuje, meč je bio veoma neizvestan, ali je Starčevcima ponovo pred kraj setova padala koncetracija i Nišlije su to znale da iskoriste. U trećem kolu Borac je ugostio novog superligaša ekipu Železničara i odigrao možda najlošiju utakmicu ove sezone. Gosti su slavili sa lakih 3:0 (25:17, 25:14, 25:23). Kao što i rezultati po setovima pokazuju, Borac je ozbiljniji otpor pružio samo u trećem setu ali i to je bilo premalo za sjajnu ekipu iz Beograda. U četvrtom kolu i prva pobeda Starčevaca u mini ligi ove sezone. Poražena je ekipa Jedinstva iz Stare Pazove sa 3:2 (15:25, 25:20, 17:25, 25:17, 15:9) posle skoro dva sata sjajne odbojke. Praktično,  u svakom setu je viđena ista slika samo što su se uloge menjale. U prvom i trećem setu gosti su bili bolji, ali je Borac uspevao da se vraca i na kraju slavi u petom setu 15:9. U preostala dva kola do kraja prvenstva Borac prvo dočekuje ekipu Niša, a zatim u poslednjem kolu gostuju Železničaru.

Ipak, kako god da se završi ova sezona, svi simpatizeri Odbojkaškog kluba Borac treba da budu zadovoljni onim što su igrači i trener Pavlović postigli ove godine. Ispunili su cilj ulaskom u prve četiri ekipe uprkos mnogim povredama koje su ih zadesile tokom prvenstva i uprkos minimalnoj podršci upravi kluba, moralnoj i finansiskoj.

Borac učestvuje u Letnjoj regionalnoj ligi

Uprava Košarkaškog kluba Borac održala je sastanak 16. marta sa igračima prve ekipe a povod sastanka je bio početak Letnje regionalne lige.

Na sastanku je dogovoreno i pored loše finansiske situacije, klub treba da nastavi sa kontinuitetom takmičenja u ovoj ligi, na čelu sa novim trenerom Zoranom Kokanovićm.

Na prozivci pred takmičenje u ovoj ligi koja počinje 1 maja, bili su sledeći igrači:

Radosavljević Srđan, Nedić Dragan, Ratić Nenad, Čukić Vukašin, Škrbić Milan, Radosavljević Bojan, Čolić  Žarko, Erdeljanac Marko i Jovan, Stoiljković Nenad, Gavrilov Nenad, Marković Miloš, Matijević Momir, Dejanović Lazar, Sekulić Aleksandar i Stanković Danijel.

Mlađe selekcije su nastavile sa odigravanjem utakmica. Pioniri su 1. marta odigrali utakmicu u Pančevu sa ekipom Bonusa i pobedili rezultatom 51:50. Prve nedelje marta odigrane su dve utakmice u Banatskom Novom Selu sa domaćom ekipom, prvu utakmicu su igrali pioniri 98./99. godišta i mlađi, a meč je završen rezultatom 33:20 u korist Borca. Drugu utakmicu su igrali stariji pioniri i izgubili od domaćina 22:19.

Z. K.

Konjički sport

U nedelju 14. marta Konjički klub “Starčevac“ održao je redovnu godišnju skupštinu u prostorijama restorana “Noć i dan“.

Predsednik Kluba Rade Stamenković je pre radnog dela skupštine, prisutne članove kluba i goste pozvao na minutu ćutanja u čast preminulom Andriji Pavloviću a zatim nastavio sa radom skupštine. Pročitan je izveštaj o radu kluba u protekloj godini, takmičarskim rezultatima i utrošenim finansijskim sredstvima. Gost radnog tela skupštine je bio Aleksandar Đorđević predsednik Udruženja kasačkog saveza Srbije goji je prisutnima predočio važnost integracije ovog saveza u evropski rang takmičenja u kome se Srbija od skoro nalazi i pozvao predstavnike na aktivno učešće u skupštinskim procedurama. Predsednik kluba Rade Stamenković za SN kaže: - Zadovoljan sam radom a naročito postignutim takmičarskim rezultatima kluba u protekloj godini. Postigli smo takođe veliki uspeh kada su finansije u pitanju i u ovu godinu ulazimo sa neznatno malim minusom. Veliki trud je uložen kada je u pitanju održavanje takmičarske staze i veliku zahvalnost bi uputio JKP-u “Starčevac“ koji je sanirao divlju deponiju koja se nalazila neposredno pored trkačke staze. Izgrađena je sudijska tribina što omogućava bolju regularnost takmičenja a samim tim pokazuje koliko smo ozbiljni u poboljšanju kasačkog sporta u starčevu. Planovi za budućnost postoje i nadam se da ćemo zajedničkim snagama istrajati i sve podići na još viši nivo.