Naslovna strana

Sport

ODBOJKA

Odbojkaši ponovo u vrhu

Odbojkaši Borca su uspeli, posle tri vezana poraza, da se probude i sa dve pobede kod kuće da se vrate u sam vrh i u borbu za povratak u Super ligu.

Prvo je u 9. kolu u Hali sportova gostovala ekipa Niša. Borac je slavio u tom meču sa 3:0 (25:23, 26:24, 25:23). Kao što to rezultati po setovima govore, bila je to veoma interesantna i neizvesna utakmica u kojoj je svaki set rešavan u samom finišu. Prvi set je mnogo bolje počela ekipa Niša, imala i četiri poena prednosti, ali ipak domaći uspevaju to da stignu sredinom seta i u neizvesnoj završnici ipak slave sa 25:23. Drugi deo igre je ipak bio najneizvesniji. Tokom celog seta ni jedna ekipa nije imala više od dva poena prednosti, a na kraju Borac prvo nije iskoristio dve set lopte, ali ipak jeste treću za 26:24. Treši set ponovo ista slika, izjednačena borba do samog kraja i opet Starčevci smireniji u završnici za 25:23 i maksimalnu pobedu nad, u tom trenutku, drugoplasiranom ekipom na tabeli.

U narednom 10. kolu, ujedno i prvom meču drugog dela sezone, Borac je dočekao tim VGSK iz Velikog Gradišta koji je ove sezone u velikim problemima i ubedljivo je poslednji na tabeli bez ijednog boda. Naravno domaći su slavili prilično laganu pobedu 3:0 (25:20, 25:20, 25:12). Nešto veći otpor gosti su pružili samo u drugom setu kada su imali prednost od 20:18, ali ipak ni to im nije bilo dovoljno jer Borac sa sedam vezanih poena dolazi do 25:20. Treći set je bilo rutinsko odrađivanje posla i ubedljivih 25:12.

Dana 17. decembra, u poslednjem kolu pred mini zimsku pauzu, odbojkaši Borca pobedili su u lokalnom derbiju ekipu Bavanipta u Bavaništu i pobedom su došli do drugog mesta na tabeli. Prvenstvo se nastavlja sredinom januara i Borac će prvo ugostiti trenutno drugog na tabeli, ekipu Jagodine.

Košarkaši nastavljaju takmičenja

Mlađi pioniri su 15. novembra gostovali ekipi iz Zrenjanina Uno Grande gde su odigrali jednu od najboljih partija do sada. Rezultat je na kraju bio u korist domaćina 53:40. Narednog vikenda u Starčevu je gostovao lider na tabeli Kris-Kros 1 i otišao kući sa dva boda 75:26

Starčevci su 28. novembra ugostili ekipu Basket Ko iz Kovina i ovu utakmicu izgubili. Ali, ovog puta Starčevci su igrali oslabljeni bez par igrača koji su bili bolesni. Mlađi pioniri su 6. decembra bili slobodni ali iskorišćena je prilika da se odigra prijateljska utakmica sa novonastalim klubom u našem regionu, a to je ekipa iz Banatskog Novog Sela, koja je ugošćena u Starčevu i pobeđena od strane Borca sa 63:27 Dogovoreno je da za vreme raspusta Starčevci gostuju u novoizgrađenoj hali u Banatskom Novom Selu.

Prvenstvo Srbije nastavljeno je 13. decembra i ugošćena je ekipa iz Kikinde, a gosti su otišli kući sa pobedom 61:56. Kadeti su 22. novembra gostovali ekipi Basket In u Smederevu, gde su izgubili rezultatom 88:44. U ovoj utakmici najbolji strelac Borca  bio je Dušan Šain, sa postignutih 40 poena. Starčevu je 29. novembra gostovala ekipa  Proletera iz Zrenjanina i pobedila rezultatom 133:25.

Kadeti su 5. decembra trebali da putuju u Kikindu, ali zbog aktuelne krize i loše finansijske situacije kluba, nisu otišli, i ta utakmica je završena službenim rezultatom 20:0 za Kikindu. U Starčevu 13. decembra trebalo je da gostuje ekipa Radničkog iz Kovina ali je ta utakmica odložena za 18.12. zbog bolesti igrača. Rezultat ove utakmice biće objavljen u sledećem broju Starčevačkih novina.

Zoran Kokanović

FUDBAL

Sneg zavejao stadion...

U starčevačkom fudbalskom klubu prvo pojačanje. U toku je i preregistracija a a svoj odlazak najavilo nekoliko igrača. Od kako je sneg zavejao stadion Borca, osim ekonoma u klubske prostorije niko ne dolazi. Ipak, prvi transfer je završen, a u prolećnom delu prvenstva redove Borca pojačaće Marijan Spasić iz Gaja. Spasić ima 21 godinu, a fudbalsku školu završio je u FK-u Zemun. Igrao je za FK Beograd sa Karaburme, a trenutno igra u Partizanu iz Gaja.

U toku je i preregistracija igrača, a uprava Borca neće registrovati Deheljana, Mitrovića i Komnenovića. Ovi igrači su izrazili želju da promene klub kako bi mogli više da igraju. Trener Gojko Janićijević Sesa planira da pripreme počnu krajem januara - početkom februara. Još nije precizirano gde i kako,  ali kaže da će trebati bar 40 dana treniranja.

Iz uprave kluba saznajemo da se sprema i skupština kluba i to prvom polovinom februara 2010. godine.

A 27. decembra, na stadionu Borca u 17 časova, biće priređena zajednička večera sa Klubom prijatelja i sponzorima kluba.