Jesenji deo prvenstva u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi - Istok završen je 23. novembra. U poslednjem jesenjem kolu Borac je gostovao u Novim Kozarcima ekipi Slobode, lideru na tabeli.

U prvih 45 minuta Sloboda je imala inicijativu i diktirala tempo dok se gost opredelio na kontranapade. U 23. minutu dosuđen je kazneni udarac za domaće, koji nije realizovan. Do poluvremena Sloboda  je pripretila još u tri navrata ali je u svim situacijama golman Borca Ivan Lapić bio na visini zadatka. Starčevci su u prvom poluvremenu dva puta opasno pripretili: u 32. i 39.  minutu preko Đukića i Bajića ali se rezultat nije menjao. U drugom poluvremenu domaćin je na samom startu, u 48. minutu, postigao pogodak i tako poveo sa 1:0. Od tog momenta Borac  preuzima inicijativu i diktira tempo iako je gostujući tim igrao i protiv jakog vetra. Borac stvara veoma izgledne šanse za pogodak koje su propustili Malidžan, Đukić, Bajić i Stanojković. Treba napomenuti da je i domaća ekipa u tri navrata iz kontranapada veoma opasno ali je odlićni Lapić veoma dobro reagovao. Utakmica se završila pobedom Slobode a treba napomenuti da se Borac  nije obrukao, posebno igrom u drugom poluvremenu. Uz malo više sportske sreće Borac je mogao da, sa ovog teškog gostovanja, donese bar jedan bod.

Ovom utakmicom završen je jesenji deo prvenstva, a Borac se nalazi na desetom mestu na tabeli sa 19 osvojenih bodova. Sledi pauza a nastavak je na proleće, početkom marta (najverovatnije, 7. marta), o čemu će ljubitelji fudbala biti na vreme obavešteni na stranicama našeg lista.