Posle serije loših rezultata od pet utakmica bez pobede i osvojenog samo jednog boda, fudbaleri Borca vratili su se na pravi kolosek i sa tri pobede povratili prvo mesto na tabeli.

Starčevo: Borac - Dunav (BP) 6:0.

U 25. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu  Partizana iz Gaja. U dosta tvrdoj utakmici dve prvoplasirane ekipe viđen je kvalitetan fudbal, ali sa malo povoljnih prilika za pogodak. Gostujuća ekipa se predstavila u vrlo dobrom izdanju i zasluženo osvoila jedan bod. U prvom poluvremenu Borac je propustio dve povoljne prilike za pogodak preko Živkovića u 27. i Đukića u 39. minutu. U drugom poluvremenu i jedna i druga ekipa su više vodile računa o svom golu tako da se ova utakmica završila najnepopularnijim rezultatom.

U 26. kolu Borac je gostovao u Vlajkovcu ekipi  Jedinstva. Na ovo gostovanje Starčevci su nastupili u oslabljenom sastavu, bez nekoliko standardnih prvotimaca. U veoma dinamičnoj utakmici domaća ekipa je od samog starta imala inicijativu, što je krunisala golom u 14. minutu. U 35. minutu Jedinstvo  propušta izglednu priliku za pogodak kada je u odbrani gostiju pogrešio Nikolajev. U 38. minutu gosti su mogli do izjednačenja kada je sa nekih 25 metara Đukić snažno šutirao, golman odbio kratko loptu a mladi Zalokar šutirao pored gola. U drugom poluvremenu Borac na samom startu propušta prilike preko Božića, Jovića, Bajića i Grbića. Propuštene šanse gostiju za izjednačenje domaćin je znao da kazni i golovima u 70. i 82. minutu stiže do ubedljive pobede od 3:0.

U 27. kolu Borac je ponovo bio gost, ovaj put  ekipi Jedinstva iz Kačareva. U prvom poluvremenu vodila se ravnopravna igra sa po jednom šansom za pogodak na obe strane koje nisu realizovane tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0. Na samom startu drugog poluvremena, u 47. minutu, domaća ekipa dolazi do prednosti od 1:0 nakon što je pomoćni sudija signalizirao glavnom sudiji da je lopta celim svojim obimom prešla gol liniju. U 65. minutu izglednu priliku za izjednačenje propušta Živković kada je glavom šutirao preko gola. U 72. minutu u kaznenom prostoru Kačarevaca oboren je Živković a sudija ništa nije svirao i pustio je da se igra nastavi. U 87. minutu u skoku za loptom bio je jedan domaći igrač i fudbaler Borca Arsenijević a glavni sudija je svirao prekršaj za domaćina i Arsenijeviću pokazao crveni karton, navodno zbog udaranja protivničkog igrača bez lopte. U 90. minutu  Borac  ostaje bez još jednog igrača kada je iz igre isključen mladi Minić a sviran je prekršaj sa ivice kaznenog prostora Borca koji su domaći igrači veoma dobro izveli i poveli sa 2:0. U nadoknadi vremena brojčano jača domaća ekipa postiže još jedan pogodak i stiže do ubedljive pobede od 3:0.

U 28. kolu ekipa  Borca je na svom terenu dočekala Jugoslaviju iz Jabuke. U oslabljenom sastavu bez čak sedam igrača (Hornung, Đurđev, Stanisavljević, Bajić - svi zbog povrede, a Đukić, Arsenijević i Minić zbog kartona), domaća ekipa je morala da juri pobedu posle serije od pet utakmica bez pobede. Po veoma lošem vremenu i jakom pljusku Borac   se se bolje snašao i od samog starta utakmice dao do znanja gostima da ih na ovoj utakmici zanima samo pobeda. Stvarao je domaćin prilike, ali iste i promašivao a na prvi pogodak se čekalo do 44. minuta kada se iskosa sa desne strane ubacio mladi Jović koji je u pravom trenutku dobio loptu od Božića i iz prve veoma snažno šutirao i uspeo da savlada golmana gostiju i tako dovede domaću ekipu u vođstvo od 1:0. U drugom poluvremenu Borac je nastavio u istom ritmu i sve više vršio pritisak ka golu gostiju želeći da što pre obezbedi pobedu. U 65. minutu bolja igra i upornost domaće ekipe se isplatila pogodkom Živkovića za vođstvo od 2:0. U nastavku igre trener domaćih, Miljan Blazović, dao je priliku da zaigraju mladim igračima Krsmanoviću i Lukoviću koju su oni veoma dobro iskoristili i dokazali da na njih može da se računa u nastavku prvenstva. U 75. minutu Živković postiže svoj drugi pogodak na utakmici a treći za tim iz Starčeva. U 85. minutu Krsmanović veoma dobro asistira ka Živkoviću koji je bio brži od protivničkog golmana i postigao svoj het-trik na utakmici i doneo ubedljivu pobedu od 4:0.

U 29. kolu ekipa  Borca je gostovala u Uljmi ekipi Partizana. Od samog starta utakmice gostujuća ekipa je igrala veoma odgovorno i borbeno a plod takvog pristupa je pogodak u 27. minutu, kada je po levoj strani veoma dobro prošao Đukić i iz dosta teške situacije uspeo da savlada golmana domaćih i tako dovede svoj tim u vođstvo. U završnici poluvremena, u 44. minutu, kapiten Borca Ćirković postiže veoma lep pogodak iskosa sa leve strane sa nekih 26-27 metara, kada je uspeo da pogodi suprotan ugao gola domaćih i tako povisi rezultat na 0:2. U drugom poluvremenu domaća ekipa je krenula nešto snažnije i imala nekoliko prilika ali se u nekoliko navrata istakao golman Borca Živanović. U 70. minutu Borac postiže i treći pogodak preko Ćirkovića ali ga sudija poništava navodno zbog ofsajda. U 78. minutu domaćin smanjuje na 1:2 posle dobro izvedenog kornera. Usledio je još veći pritisak domaćina nebi li izbegli poraz, ali sve nade domaćina potonule su posle jedne kontre gostiju i pogodka Bajića u nadoknadi vremena. U petom minutu nadoknade sudija dosuđuje kazneni udarac za domaću ekipu koji je iskorišćen i tako postavljen konačan rezultat 2:3.

U 30. kolu Borac je na svom terenu dočekao  Dunav iz Banatske Palanke. U veoma dobroj utakmici domaćin je ušao veoma snažno i već u prvom poluvremenu otklonio dileme oko pobednika. U 13.  minutu Borac dolazi u vođstvo od 1:0 a strelac je Bajić. U 28. minutu u kaznenom prostoru gostiju srušen je Živković i sudija je dosudio opravdano kazneni udarac za Starčevce a siguran izvođač  bio je Đukić. Treba napomenuti da je gost ostao sa igračem manje pošto je iz igre zbog vređanja sudije isključen jedan igrač Dunava. Borac koristi brojčanu prednost i golovima Živkovića u 32. i 42.  minutu povisuje rezultat na 4:0. U 43. minutu u listu strelaca se upisuje i mladi Vladimir Jokovi. U drugom poluvremenu domaćin je propustio još nekoliko prilika za pogodak a jedini gol je viđen u 64. minutu kada je Bajić povisio na 6:0 i tako postavio konačan rezultat.

Do kraja prvenstva preostalo je da se odigra još četiri kola a Borac je na čelu tabele sa prednošću od četiri boda od drugoplasiranog Partizan iz Gaja i pet  bodova od trećeg Radničkog iz Barande od koga ima i utakmicu više.