Nastavljeno je odbojkaško prvenstvo u Prvoj ligi Srbije. Odbojkaši starčevačkog Borca gostovali su u Novom Sadu istoimenoj ekipi.

Utakmica je odigrana u maloj sali SPENS-a i bila je vrlo dinamična. U prvom setu, domaći igrači bili su ravnopravni samo do rezultata 3:3, kad je Borac napravio  seriju poena i odvojio se na 12:6. Na šesnaestom poenu je došlo do pada u igri starčevačkog tima kada je domaćin prilazi na minus tri ali je sve brzo ponovo došlo gde treba i Borac završava set sa rezultatom 25:18. Drugi set je bio druga priča. Starčevci su ga odlično otvorili, napravili tri poena razlike i igrali sigurno do četrnaestog poena. Tada su dozvolili da se Novi Sad primakne i prvi put povede. Dalje se igralo izjednačeno do vođstvoa Borca od 23:22, a onda sledi par grešaka i igra na razliku gde je domaćin bio srećniji i izjednačio rezultat u setovima na 1:1. Treći set je bio dramatičan: igralo se poen za poen da bi na kraju domaći tim imao set loptu pri rezultatu 24:23, ali je Borac smogao snagu da ovaj set završi u svoju korist sa rezultatom 28:26 i ponovo povede u setovima. Takva igra prikazana je i u, kako se ispostavilo, odlučujućem setu. Borba za svaki poen trajala je do samog finiša meča, kada borac u dramatičnoj završnici overava pobedu - 25:23 i 3:1 u setovima za momke iz Starčeva.

Kolo pre toga, Borac je u pančevačkoj Hali sportova  savladao beogradski Železničar s 3:1 (25:19; 25:27; 25:15 i 25:21). Ovoj utakmici prethodila je pobeda u Loznici od 3:1 (24:26; 28:26; 25:17 i 25:16) kao i pobeda kod kuće nad ekipom Napretka 037 s istim rezultatom (25:15; 25:22; 22:25 i 25:15).

U narednim mečevima, Borac će najpre u derbiju dočekati drugoplasirani Niš, a potom i Mladenovac a onda gostuje timu Smederevo carina.  Borac je treći na tabeli sa 47 bodova iz 19 utakmica i ima dva boda manje od OK-a Niš.