Na startu prolećnog dela prvenstva fudbaleri Borca zabeležili u prvih pet kola isto toliko pobeda, a potom doživeli dva poraza

Evo rezultata:

Pavliš:  Crvena zvezda - Borac 0:4;

Starčevo:  Borac - Polet (Izbište) 4:1;

1. N. Selo: Sloga - Borac 1:5;

Starčevo:  Borac - Spartak (Deb.) 0:2;

Potporanj:  Potporanj - Borac 2:1.

U 20. kolu Borac je gostovao u Pavlišu ekipi Crvene zvezde i pružio odličnu partiju. Od samog starta utakmice gostujuća ekipa je preuzela inicijativu i stvarala prilike za pogodak. U prvom poluvremenu najbolje prilike za pogodak propustili su Joković u 21. minutu, Bajić u 34. i Jović u 40. pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu stvari su došle na svoje mesto jer je već u 49. minutu Živkoviić savladao protivničkog golmana i doveo svoj tim u vođstvo. Samo 4 minuta kasnije, u 53. minutu, Borac je izveo kontranapad a Srđan Jović je dobio povratnu loptu i sa nekih 7-8 metara od protivničkog gola rutinski savladao golmana Zvezde. U 80.  minutu Marko Božić je izbegao ofsajd zamku i izbio sam pred protivnički gol i povisio rezultat na 3:0 za goste iz Starčeva. U 82. minutu viđen je najlepši pogodak na utakmici kada se igrač Borca Uroš Đukić otrgao protivničkom igraču i krenuo u punom sprintu ka protivničkom golu i kada je golman domaćših izašao, “bocnuo“ je loptu i postigao efektan pogodak za 4:0.

U 21. kolu ekipa Borca je na svom terenu dočekala Polet iz Izbišta. U prvom poluvremenu Borac  je u utakmicu ušao olako što im se i osvetilo u 15. minutu, kada je dosuđen slobodan udarac za Polet, sa nekih 20 metara od gola, koji je veoma dobro izveden, a na odbijenu loptu golmana Lapića natrčao je jedan gostujući igač i doveo svoj tim u vođstvo. Do poluvremena, Borac je nekoliko puta pripretio, ali promene rezultata nije bilo. U drugom poluvremenu sasvim druga slika na terenu, kada je u igru ušao mladi Aleksandar Zalokar koji je najzaslužniji za preokret. U 47. minutu  načinjen je prekršaj nad Zalokarom, iskosa, sa desne strane, na nekih 25 metara od gostujućeg gola, a slobodan udarac je veoma dobro izveo kapiten Borca ]irković, kada je na prvoj stativi pogodio Bajića koji je glavom savladao protivničkog golmana i izjednačio rezultat na 1:1. U 60. minutu Borac dolazi u vođstvo posle idealnog centaršuta ]irkovića kada se na  pravom mestu našao Zalokar koji glavom šalje loptu u nebranjeni deo gola Poleta. U 85. minutu u strelce se upisuje i Srđan Jović, kada se sam našao na drugoj stativi, na 3-4 metra od gola gostiju, posle centaršuta sa leve strane, i povisio skor na 3:1. U 89. minutu Bajić se po drugi put upisuje u strelce i postavlja konačan rezultat - 4:1.

U 22. kolu Borac je gostovao u Banatskom Novom Selu ekipi Sloge. U prvom poluvremenu utakmice viđena je veoma dobra igra Starčevaca što je krunisano i golovima. U 9. minutu kapiten Borca ]irković  veoma dobro je prošao kroz sredinu posle duplog pasa sa Đukićem i sa nekih 18 metara odlično šutirao po zemlji i doveo svoj tim u prednost. U 22. minutu Marko Božić je postigao veoma efektan pogodak šutem sa nekih 25 metara a lopta je završila u levom gornjem uglu domaćeg golmana i rezultat je 0:2. Samo minut kasnije, Bajić je povisio na 0:3. U 45. minutu Marko Božić se po drugi put upisuje u strelce i postavlja rezultat poluvremena 0:4. U drugom poluvremenu gostujuća ekipa je propustila još nekoliko prilika za pogodak. U 81. minutu Sloga postiže počasni pogodak i smanjuje rezultat na 1:4. U 83. minutu Božić se po treći put upisuje u strelce i postavlja konačan rezultat utakmice 1:5.

U 23. kolu ekipa  Borca je na svom terenu ugostila Spartak iz Debeljače. Odigrana je dosta tvrda utakmica sa malo povoljnih prilika za pogodak. U 18. minutu  dosuđen je slobodni udarac za Borac, na nekih 22-23 metra od gola gostiju, koji je veoma dobro izveo Bajić ali lopta je završila tik pored same stative. U 32. minutu Marko Božić je propustio idealnu priliku kada je veoma uspešno intervenisao golman gostiju. U 42. minutu u prilici se našao i Đukić ali je bio neprecizan. U drugom poluvremenu Borac je krenuo agresivnije a gosti vrebali iz kotranapada. U 53. minutu Nikolajev veoma dobro šutira glavom i golman gostiju je već bio savladan ali jedan igrač Spartaka izbija loptu sa gol-linije. U 58. minutu hladan tuš na Opštinskom stadionu kada su igrači domaćih pokušali da naprave ofsajd-zamku ali u tome nisu uspeli i jedan igrač gostiju primio je loptu na desnu stranu i rutinski savladao domaćeg golmana Živanovića. U 71. minutu Borac  je mogao da izjednači kada je veoma dobro iskosa sa leve strane sa nekih 20 metara veoma snažno šutirao mladi Vladimir Joković,  pod samu prečku, ali je golman gostiju bio na visini zadatka i vrhovima prstiju i uz pomoć prečke izbacio loptu u korner. U 85. minutu, posle kontranapada gostiju, jedan  igrač Spartaka se našao sam na nekih pet metara od gola Borca i savladao po drugi put Živanovića za konačnih 0:2.

U 24. kolu, koje je odigranu u sredu, 17. aprila,   Borac je gostovao u Potpornju, istoimenoj ekipi. Na ovoj utakmici Borac je otišao bez povređenog Stanisavljevića, Nikolajeva- (parni kartoni) i Hornunga (obaveze). Iako oslabljen, Borac je pružio dobru partiju ali nije imao sportske sreće. U 10. minutu gostujuća ekipa je izvela veoma dobar napad, kada se po levoj strani dobro ubacio mladi Joković i ubacio loptu pred gol domaćih gde se najbolje snašao Bajić i sa 3-4 metra smestio loptu u nebranjeni deo gola i rezultat je 0:1.

U 15. minutu Potporanj stiže do izjednačenja nakon što se lopta odbila do jednog njihovog igrača koji je bio sam, na nekih 5-6 metara od Borčevog gola i izjednačio na 1:1. U 21. minutu Marko Božić se našao u idealnoj poziciji kada je izašao sam pred protivničkog golmana, malo iskosa sa desne strane, ali je bio neprecizan. U 25. i 30.  minutu Đukić snažno šutira ali je golman domaćih u oba navrata na visini zadatka. U drugom poluvremenu, u 75. minutu, viđen je najbolji potez na utakmici kada je jedan igrač Potpornja veoma snažno zahvatio volej, iskosa sa desne strane, i lopta išla u sam gornji levi ugao golmana  Borca Milićeva, koji je napravio paradu i loptu izbacio u korner. U 85. minutu, mladi Srđan Jović se našao na svega dva metra od gola domaćih, kada ga lopta iznenadila i nezgodno odskočila i tako je propuštena idelna prilika za vođstvo tima iz Starčeva. U 87. minutu dosuđen je slobodni udarac za domaću ekipu skoro sa polovine terena, iskosa sa desne strane, koji je uspešno izveden i jedan domaći igrač je  glavom pogodio sam gornji levi ugao golmana Milićeva koji je bio nemoćan i rezultat je 2:1 za Potporanj, što je i konačan rezultat ove utakmice.

I pored drugog uzastopnog poraza Borac i dalje drži prvo mesto na tabeli sa bodom prednosti ispred Partizana iz Gaja.