Na startu prolećnog dela prvenstva fudbaleri starčevačkog Borca zabeležili dve pobede i nastavljaju trku za plasman u viši rang

Evo rezultata prva dva kola prolećnog dela:

Padina: Dolina - Borac 0:1;

Starčevo: Borac - Vojvodina (Seleuš) 3:0.

U 18. kolu ekipa Borca gostovala je u Padini timu Doline koja se grčevito bori za opstanak u ovom rangu takmičenja. Gostujuća ekipa je na ovom gostovanju nastupila oslabljena, bez Stanisavljevića (povreda), Živkovića (parni kartoni), Đukića i Marinkovića (nedisciplina). Odigrana je dosta tvrda i prava prvenstvena utakmica. Dolina je prva pripretila, u 18. minutu, kada je posle jednog dobrog napada igrač domaćih pogodio stativu. U 19. minutu ipak ekipa iz Starčeva dolazi do vođstva evro-golom mladog Srđana Jovića koji je iskosa, sa desne strane, sa nekih 22-23 metra, pogodio sam gornji levi ugao protivničkog gola. Do poluvremena, i jedna i druga ekipa propustile su prilike za pogodak ali promene rezultata nije bilo.

U drugom poluvremenu domaća ekipa je krenula nešto konkretnije a gosti su pretili iz opasnih kontranapada. U 67.  minutu Dolina propušta idealnu priliku da dođe do izjednačenja kada je jedan njihov igrač bio sam, iskosa sa desne strane, na nekih 20 metara od gola, ali je šutirao pored gola. Borac je propustio priliku za pogodak i u samom finišu utakmice,  preko Božića, koji je bio neprecizan. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata tako da su Starčevci odneli sva tri boda sa ovog teškog gostovanja.

U 19. kolu ekipa Borca je na svom terenu dočekala Vojvodinu iz Seleuša. Gostujuća ekipa je na ovoj utakmici nastupila sa 10 igrača i došla je sa namerom da se brani i primi što manje golova. Borac, koji je bio nadmoćniji tokom cele utakmice, stiže do vođstva u 15. minutu golom Đurđeva koji je odlično reagovao u protivničkom šesnaestercu i doveo svoj tim do prednosti od 1:0. U 40. minutu, posle kornera za domaće, Hornung je bio najviši u skoku i glavom pogodio protivnički gol i tako povisio na 2:0 za Borac, što je bio i rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu ista slika na terenu - Borac je konstantno napadao a gosti se branili uspešno sve do 83. minuta, kada je Bajić postigao i treći pogodak za Starčevce  i postavio konačan rezultat od 3:0.

Pred zaključenje ovog broja novina Borac je kao gost savladao Crvenu zvezdu u Pavlišu sa 4:0 i sada se nalazi na drugom mestu sa bodom zaostatka iza prvoplasiranog Partizana iz Gaja.