Pioniri Borca ostvarili su veliki uspeh. Treću godinu zaredom potvrdili su da su u samom vrhu vojvođanske košarke, zauzevši drugo mesto u Regionalnoj ligi grupa B gde je još učestvovalo sedam ekipa iz južnog Banata.

Samim tim što je osvojeno drugo mesto, Borac se plasirao među šest najboljih ekipa u Vojvodini.

Do ovog uspeha odigrane su još tri utakmice tokom februara.

Dana 10. februara,   Starčevci su ugostili komšije iz Omoljice, tim KK-a Mladost. Uovoj utakmici Starčevci su pokazali sav svoj kvalitet samo u prvoj četvrtini u kojoj  su poveli sa 25:14. Ostale delove igre Borac je odigrao malo slabije ali je ipak na kraju rezultat glasio 68:50  za domaći tim (25:14; 16:14; 11:8; 18:14).

Zatim, 15. februara,  naš klub je ponovo bio domaćin, ovoga puta ekipi KK-a Tamiš. I na ovoj utakmici naši mališani su u meč ušli lagano i opušteno i nisu dali svoj maksimum, što nije bilo dobro za ekipu. I pored loše igre pobeđena je ekipa  Tamiša sa 77:48 (18:9; 16:12; 16:13; 27:14).

Na kraju, 19 februara, usledilo je gostovanje u Opovu na kome se odlučivalo koja će ekipa proći dalje. Utakmica je odigrana u ne baš fer i u prilično nesportskoj atmosferi a zahvaljujući domaćinu koji nije organizovao utakmicu po pravilima. Međutim, i pored takve atmosfere naši momci su pokazali sportski duh i veliku borbenost, te na poluvreme se otišlo pri rezultatu 38:37 za domaćina. U drugom poluvremenu bila je prava “finalna“ igra te je Borac imao i par minuta lepe igre sa dosta koševa a i nekoliko trojki. Ali, bilo i loših momenata igre gde su Opovčani postizali poene iz polukontre. Borac je uspeo da smogne snagu i da svoj maksimum, te hladne glave završi utakmicu. Doduše, sa porazom od 64:55 ali i pored toga, Starčevci  su se plasirali dalje zahvaljujući boljoj koš-razlici u prvoj utakmici. U nastavku takmičenja snage će odmeriti sa ekipama iz Novih Banovaca, Inđije, Kule i Lazareva.

Pioniri su odigrali i jednu prijateljsku utakmicu u Beogradu, na sportskom kompleksu na Dorćolu, sa ekipom KK-a Dinamik u kojoj su domaćini ubedljivo savladali naše mlade košarkaše.

Mlađi pioniri odigrtali su u Starčevu, 20 februara, utakmicu sa ekipom KK-a Virtus Basket. U lepoj i sportskoj utakmici gosti su se bolje snašli i pobedili sa 51:44 (15:7; 4:14; 8:16; 17:14).