U završnici jesenjeg dela prvenstva fudbaleri Borca beleže dobre rezultate, tako da za prvoplasiranom ekipom na tabeli zaostaju svega dva boda

Strela - Borac 0:1.

U 12. kolu Borac je na svom terenu dočekao prvoplasiranu ekipu na tabeli  -  Partizan iz Uljme. Domaći tim je na ovoj utakmici pružio svoju najbolju igru u jesenjem delu prvenstva i u svim segmentima fudbalske igre nadigrao goste iz Uljme. Od samog starta utakmice Borac je imao inicijativu i bio  nadmoćniji. U prvih trideset minuta domaća ekipa je propustila tri idealne prilike za pogodak: preko Bajića u 10. minutu, Ćirkovića u 18. i Živkovića u 23. minutu. Tačno po isteku prvih pola časa igre, Borac kruniše svoju bolju igru izuzetnim pogodkom kapitena Marka Ćirkovića šutem sa nekih 22-23 metra. Već u sledećem napadu, a igrao se 31 minut, Uroš Đukić na istovetan način postiže i drugi pogodak za Starčevce. Do poluvremena, domaća ekipa nastavlja u istom ritmu i propušta još dve izuzetne prilike preko Živkovića i Ćirkovića a treba napomenuti da gosti u prvom poluvremenu nisu ni jednom pripretili domaćem golmanu. U drugom poluvremenu gosti su zaigrali nešto angažovanije ali bez pravih prilika za pogodak.U 73. minutu Borac je mogao i do trećeg pogotka kada je izuzetni mladi Vladimir Joković izašao sam pred protivničkog golmana ali je golman gostiju bio uspešniji. U 85. minutu, nakon gužve u domaćem šesnaestercu dosuđen je kazneni udarac za Partizan a golman  Borca Trbojević odlično reaguje i brani udarac sa 11 metara. U poslednjem minutu meča, tačku na ovu utakmicu  stavlja odlični Vladimir Joković trećim pogotkom za domaće i pobedu od 3:0.

U 13. kolu Borac je gostovao u Banatskoj Palanci  ekipi Dunava. Utakmica je odigrana po izuzetno jakom vetru tako da je bilo veoma teško igrati i kontrolisati loptu.U prvom poluvremenu, u ravnopravnoj igri, domaćin je imao povoljnije prilike za pogodak koje nije uspeo da realizuje, da bi u samom finišu poluvremena, u 44. minutu, nakon kardinalne greške u  odbrani Borca, tim Dunava došao u vođstvo od 1:0. U drugom poluvremenu gostujuća ekipa je krenula angažovanije i bila nadmoćnija. U 52. minutu Borac stiže do izjednačenja a strelac je Stanisavljević, kada je reagovao pre odbrambenog igrača domaćih. U 72. minutu Borac  stiže do preokreta a strelac je ponovo Stanisavljević, kada je uspeo da savlada domaćeg golmana gotovo iz mrtvog ugla,  iskosa sa leve strane i tako na efektan način i donese veliku radost svojim navijačima koih je bilo u velikom broju. Do kraja utakmice rezultat se nije menjao i tri velika boda otišla su u Starčevo.

U 14. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu  Radničkog iz Barande. U dosta izjednačenoj i tvrdoj utakmici na kojoj nije bilo mnogo prilika ipak su viđena  četiri pogodka. U 5. minutu izuzetnu priliku za pogodak za Borac propušta Arsenijević, kada je sam, neometan, sa pet metara šutirao glavom preko gola. U 12. minutu gosti dolaze do prednosti od 0:1 posle slobodnog udarca iskosa sa leve strane, sa nekih 25 metara. U 23. minutu domaća ekipa stiže do izjednačenja posle dobrog napada kada se na drugoj stativi našao Vladimir Joković i savladao gostujućeg golmana. Do poluvremena nije bilo promene rezultata. U drugom poluvremenu ista slika na terenu.U 73. minutu Borac ostaje sa 10 igrača jer je zbog drugog žutog kartona iz igre isključen kapiten Borca Marko Ćirković. Igrača više gosti koriste i u 84. minutu stižu do prednosti od 1:2. U 87. minutu dosuđen je slobodan udarac za tim iz Starčeva, sa nekih 25 metara, a Stanisavljević je bio veoma precizan i pogodio gornji levi ugao gostujućeg golmana koji je bio nemoćan i tako doneo svom timu izjednačenje od 2:2, što je bio i krajnji rezultat ove utakmice.

U 15. kolu ekipa  Borca gostovala je u Ivanovu,  ekipi Strele. Po veoma hladnom vremenu odigrana je jedna tvrda i neizvesna utakmica.U izjednačenoj igri u prvom poluvremenu igralo se između dva šesnaesterca sa malo prilika i šuteva u okvir gola, tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu Strela je imala nešto više od igre i pretila ka golu gostiju. U 71. minutu  sreća je bila na strani gostiju kada je golman Borca Milićev već bio savladan ali se lopta od stative odbila u polje. U 80.  minutu Marko Božić je odlično šutirao sa nekih 25 metara ali je lopta prohujala tik iznad prečke domaćeg golmana.U 87. minutu Starčevci dolaze do vođstva a strelac je Uroš Đukić, iskosa sa desne strane, šutem sa nekih 22-23 metra - lopta je završila u golu pored nemoćnog golmana Strele i tako su tri vredna boda sa izuzetno teškog gostovanja stigla u Starčevo.