Fudbaleri Borca sezonu 2018/2019. startovali su sa pet pobeda u prvih pet kola da bi potom doživeli tri uzastopna poraza, pa potom dve vezane pobede i poraz u 11. kolu u Jabuci

Evo rezultata prethodnih pet kola:

Starčevo: Borac - Potporanj 0:1;

Gaj: Partizan - Borac 4:1;

Starčevo: Borac - Jedinstvo (Vl.) 1:0;

Starčevo: Borac - Jedinstvo (Kač.) 3:0;

Jabuka: Jugoslavija - Borac 1:0.

U sedmom kolu  Borac je na svom terenu ugostio ekipu Potpornja iz istoimenog mesta. Gosti su došli sa namerom da se brane  i da vrebaju priliku iz kontranapada. U prvom poluvremenu Borac je stvorio nekoliko prilika za pogodak a najpovoljnije su propustili Stanisavljević u 10. minutu,  kada je glavom šutirao sa 5-6 metara ali je bio neprecizan, i Bajić u 22 i Živković u 34.  minutu. U 38. minutu utakmice gosti postižu pogodak kada je jedan njihov igrač šutirao sa nekih 23-24 metra, ne tako snažno, ali je golman Borca bio nemoćan. U drugom poluvremenu, na samom startu u 49.  minutu, domaća ekipa, preko Bajića, propušta idealnu priliku za pogodak kada je ovaj  šutirao sa nekih 5-6 metara od gola ali je golman gostiju odlično intervenisao. Ekipa iz Starčeva je konstantno vršila pritisak ka golu gostiju, stvarala i propuštala prilike a gosti su uspeli da se odbrane i tako odnesu sva tri boda iz Starčeva.

U 8. kolu ekipa  Borca gostovala je u Gaju,  timu Partizana. Bilo je to  izuzetno teško gostovanje. Od samog starta utakmice domaća ekipa je imala inicijativu i vršila pritisak ka golu gostiju. U 9. minutu Partizan je poveo sa 1:0, nakon šuta sa nekih 20 metara. U 18. minutu  neoprezan u svom kaznenom prostoru je Đurđev kada je startovao na jednog domaćeg igrača i sudija je opravdano pokazao na kazneni udarac za Partizan koji je pretvoren u vođstvo od 2:0. U 25. minutu već je 3:0 za domaću ekipu kada su igrači iz Gaja izigrali celu odbranu gostiju. U drugom poluvremenu domaća ekipa u 55 minutu postiže još jedan pogodak i vodi sa 4:0. U poslednjih pola sata utakmice Borac je pokazao nešto više  od igre i u 83. minutu stiže do počasnog pogodka a strelac je Živković, za konačan rezultat ove utakmice - 4:1.

U devetom kolu  Borac je na svom terenu dočekao ekipu Jedinstva iz Vlajkovca. Odigrana je jedna dosta ravnopravna utakmica sa malo povoljnih prilika za pogodak. U prvom poluvremenu najbolju priliku za pogodak propustio je Đukić, kada je pogodio stativu. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu domaća ekipa je sve više vršila pritisak ka golu gostiju i takva igra se isplatila u 63. minutu kada je najbolji strelac  Borca Uroš Živković doveo svoj tim u vođstvo od 1:0. Nakon toga, domaća ekipa nije stala već je i dalje napadala a plod takve igre su pogođena stativa i prečka. U 76. minutu došlo je do koškanja nekoliko igrača domaće i gostujuće ekipe a epilog svega su dva crvena kartona za gostujuće igrače i jedan žuti i jedan crveni karton za domaću ekipu, koji je “zaradio“ Igor Arsenijević. Do kraja utakmice rezultat se nije menjao tako da je ova utakmica završena pobedom Borca od 1:0.

U 10. kolu ponovo se  igralo u Starčevu a ugošćen je tim Jedinstva iz Kačareva. U prvom poluvremenu ove utakmice viđena je otvorena igra a plod takve igre su po dve povoljne prilike na obe strane. Najbolje šanse za Borac propustili su Stanisavljević u 30. minutu, kada je već bio savladan protivnički golman ali lopta pogađa stativu, a u 45. minutu Živković glavom šutira sa nekih 5-6 metara ali pravo u protivničkog golmana.U drugom poluvremenu sasvim druga slika na terenu, kada je domaća ekipa dominirala a gosti se branili. Na samom startu, u 47. minutu, atraktivan  pogodak za domaćina postiže Živković i dovodi svoj tim u vođstvo od 1:0. U 73. minutu Đukić postiže takođće izvanredan pogodak za 2:0, a u 83.  minutu pogađa i Ćalić, koji je u igru ušao u poslednjih 20 minuta, za konačnih 3:0.

U 11. kolu ekipa  Borca gostovala je u Jabuci, timu Jugoslavije. U prvom poluvremenu vodila se ravnopravna igra sa malo prilika za pogodak. Najbolje prilike u prvom poluvremenu Jabučani su imali u 12. minutu, dok su Starčevci uzvratili najpre u 31. minutu preko Bajića a potom i u 42. minutu, kada je Živković glavom šutirao sa 5-6 metara ali pravo u protivničkog golmana. U drugom poluvremenu gostujuća ekipa je konkretnija i više napada ka protivničkom golu. Najbolje šanse za pogodak propušta Božić u 60. minutu pa Živković u 71. Četiri minuta kasnije sudija utakmice je drastično je oštetio Borac  kada igranje rukom u svom kaznenom prostoru jednog domaćeg igrača nije okarakterisao kao kazneni udarac. U 86. minutu, nakon nekoliko grešaka u odbrani Borca, Jugoslavija  neočekivano stiže do vođstva od 1:0 i reklo bi se nezaslužene pobede kojoj je u velikoj meri uticao sudija utakmice Marko Naumović iz Pančeva, koji se u pojedinim delovima utakmice “pogubio“ i podlegao pritisku domaćih igrača.

- Područne fudbalske lige Pančevo - nakon 11. kola sezone 2018/19.

1. Partizan (U)           11  9 1 1  24:7  +17     28
  2. Radnički 11  8 1 2  32:11 +21    25
  3. Partizan (Gaj) 11  7 2 2  39:8   +31    23
  4. Potporanj 11  7 2 2  21:11 +10    23
  5. Borac 11  7 0 4   23:14   +9   21
  6. Strela            11  6 1  4    27:14  +13            19
  7. Jedinstvo Stević 11  6 1  4 22:12   +10  19
  8. Jugoslavija 11  6 1  4 24:22   +2    19